Matt Damon wyjaśnia swój udział w reklamie Crypto.com | Wiadomości | CrypS.

Matt Damon wyjaśnia swój udział w reklamie Crypto.com

Mariusz Przepiórka
matt damon tłumaczy się z występu w reklamie giełdy crypto.com

Hollywoodzki gwiazdor Matt Damon po długim milczeniu wypowiedział się na temat powodów, które stały za jego udziałem w niesławnej reklamie giełdy kryptowalut Crypto.com „Fortune Favors the Brave”. Swego czasu reklama była przedmiotem wielu kpin.


W rozmowie z dziennikarzami Associated Press 27 marca podczas premiery swojego nowego filmu Damon wydawał się nieco speszony, gdy wyjaśniał powody udziału w reklamie. Aktor przyznał, że w dużej mierze było to związane z jego inicjatywą na rzecz czystej wody pod nazwą Water.org, która przeżywała problemy finansowe.

– Mieliśmy bardzo trudny rok w Water.org, a ja zrobiłem tę reklamę, próbując zebrać pieniądze na potrzeby organizacji – wyjaśnił Damon.

Damon założył projekt poświęcony czystej wodzie w 2009 roku, a pomagał mu w tym inżynier i filantrop Gary White. Celem inicjatywy jest zwiększenie dostępu do czystej wody na całym świecie poprzez udzielanie małych pożyczek, które finansują zakup i instalację kranów i toalet. Damon wyjaśnił, że kiedyś przekazał całą swoją pensję organizacji Water.org, ponieważ znajdowała się ona w fatalnej sytuacji finansowej.

Damon obiektem żartów po reklamie

Gwiazdor Hollywood powiedział, że „giełda Crypto.com usłyszała o problemach organizacji i przekazała na potrzeby Water.org 1 mln USD”. Aktor wyraził również wdzięczność wobec giełdy za to, co zrobiła dla prowadzonej przez niego fundacji.

Reklama została wyemitowana w październiku 2021 roku, gdy cena bitcoina utrzymywała się powyżej 60 000 USD, a Matt Damon wystąpił w niej pośród cyfrowego krajobrazu historycznych postaci, takich jak bracia Wright i Sir Edmund Hillary. Aktor pojawił się na billboardach i spotach telewizyjnych na całym świecie.

Po fatalnym dla kryptowalut 2022 roku reklama spotkała się z powszechną krytyką, a Damon od tego czasu stał się obiektem licznych żartów, takich jak te w serialu telewizyjnym South Park i ze strony prowadzących wieczorne programy, takich jak Stephen Colbert.

matt damon tłumaczy się z występu w reklamie giełdy crypto.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.