Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [3.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [3.01.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 3.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Dziś 14 rocznica wydobycia bloku genesis bitcoina

3 stycznia 2009 roku Satoshi Nakamoto uruchomił główną sieć bitcoina, wydobywając pierwsze 50 BTC w tak zwanym bloku genesis. W jego hashu ukrył tytuł artykułu brytyjskiego wydania The Times: “Chancellor on brink of second bailout for banks” (“Kanclerz na krawędzi drugiego pakietu ratunkowego dla banków”).

W tym dniu społeczność posiadaczy kryptowalut obchodziła także święto Proof of Keys, podczas którego zachęcano do wypłacania środków od pośredników na kontrolowane przez siebie adresy.


W grudniu wyemitowano zero USDT, USDC, BUSD i TUSD

Stablecoiny cały czas odgrywają bardzo istotną rolę w branży kryptowalut. Trwający rynek niedźwiedzia spowodował, że USDT i USDC odnotowały ogromny wzrost kapitalizacji rynkowej w tym roku. Jednak czołowi emitenci stablecoinów najwyraźniej zrobili sobie przerwę od drukowania w grudniu. Wszystko ze względu na ogromne zamieszanie na rynku i zwiększoną kontrolę. Według danych z “Stablecoin Printer”, w ostatnim miesiącu 2022 roku nie wyemitowano żadnego USDT, USDC, BUSD i TUSD.

Czytaj więcej: W grudniu wyemitowano zero USDT, USDC, BUSD i TUSD


Jaki będzie wynik sprawy sądowej Ripple vs SEC?

Mamy już 2023 rok, niemniej jednak pozew pomiędzy Ripple (XRP) a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) trwa w najlepsze. Wygląda na to, że weszliśmy w jego ostatnią fazę. Przedstawione zostały wszystkie argumenty i teraz to do sędziego należy wydanie wyroku. Mimo to, jest jeszcze jedna opcja.

Czytaj więcej: Jaki będzie wynik sprawy sądowej Ripple vs SEC?


Bitcoin: prognozy na 2023 rok

Nadszedł rok 2023, a wraz z nim napływ świeżych prognoz dotyczących kursu Bitcoina. Ostatnie 12 miesięcy było szczególnie druzgoczące dla kryptowaluty – straciła ona ponad 70% swojej wartości w dolarach. Niemniej jednak wielu wydaje się być dość optymistycznie nastawionych do krótkoterminowej przyszłości BTC. W najnowszym artykule zebraliśmy cztery pozytywne i jedną negatywną prognozę Bitcoina na 2023 rok.

Czytaj więcej: Bitcoin: prognozy na 2023 rok


Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) widzi potencjał kryptowalut

W poniedziałkowym poście na blogu Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) wypowiedziało się na temat przyszłości branży kryptowalut. WEF twierdzi, że ​​technologia leżąca u podstaw aktywów cyfrowych będzie nadal stanowić „integralną” część nowoczesnej gospodarki, a jurysdykcje, które podjęły wysiłki w celu uregulowania branży, prawdopodobnie będą kształtować przyszłość.

Czytaj więcej: Światowe Forum Ekonomiczne mówi o przyszłości kryptowalut


Ransomware atakuje szkoły, szpitale i samorządy w USA

Według raportu Emisoft, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ataki ransomware w 2022 roku dotknęły ponad 200 większych organizacji w amerykańskim sektorze publicznym: rządowym, edukacyjnym i opieki zdrowotnej. Zagrożenie oprogramowaniem ransomware dotyczyło 105 hrabstw, 44 uniwersytetów i szkół wyższych, 45 okręgów szkolnych oraz 24 placówek służby zdrowia. Niektóre podmioty zapłaciły okup.

Czytaj więcej: Ransomware atakuje szkoły, szpitale i samorządy w USA


Gemini oskarża szefa Digital Currency Group

Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy Gemini, wystosował list otwarty pod adresem Barry’ego Silberta – prezesa Digital Currency Group (DCG). Zarzuca mu w nim brak podjęcia działań ws. odblokowania zamrożonych środków, należących do klientów jego giełdy, którzy korzystali z usługi Earn. Jej dostawcą był broker Genesis, który należy do DCG i wstrzymał operacje po upadku FTX. Od tej pory klienci Gemini nie mogą odzyskać 900 mln dolarów.

Czytaj więcej: Gemini oskarża szefa Digital Currency Group


Fundacja Dogecoin wprowadza nowy fundusz rozwoju

Fundacja Dogecoin – organizacja non-profit, która wspiera rozwój pierwszego w historii memecoina – ogłosiła nowy fundusz rozwoju warty 5 000 000 DOGE. Kapitał zostanie rozdany deweloperom, którzy przyczyniają się do rozwijania ekosystemu tokena. Podmiot ujawnił również, że Marshall Hayner (jeden z opiekunów funduszu) dołączył do zarządu Dogecoin Foundation. –> źródło: CryptoPotato


Binance ma ponownie zaistnieć w Korei Południowej przejmując lokalną giełdę

Największa na świecie platforma handlu kryptowalutami jest podobno bliska ukończenia przejęcia Gopax – jednej z najpopularniejszych koreańskich giełd.

Jeśli transakcja zostanie zamknięta, będzie oznaczać wejście Binance na rynek południowokoreański. Powołując się na raport lokalnych mediów, popularny dziennikarz blockchainowy Colin Wu poinformował, że Binance “niedawno zakończył due diligence w sprawie przejęcia Gopax”.


Square Enix podwoi liczbę wydawanych gier Web3 w 2023 r.

Słynne japońskie studio, znane z serii Final Fantasy,  zamierza kontynuować tworzenie gier opartych na blockchainie. Według niedzielnej zapowiedzi prezesa Square Enix w nadchodzącym roku jego spółka podwoi liczbę wydawanych tytułów korzystających z rozwiązań Web3. –> źródło: The Block


Były prezes Bithumb uniewinniony w sprawie o oszustwo

Południowokoreański sąd pierwszej instancji oddalił zarzuty przeciwko byłemu prezesowi giełdy kryptowalut Bithumb. Według chirurga plastycznego, który jest powodem w sprawie, Lee Jung-hoon wyłudził od niego 100 milionów dolarów podczas nieudanych negocjacji dotyczących przejęcia platformy. Prokuratura domagała się kary 8 lat więzienia. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 3.01.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.