Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) widzi potencjał kryptowalut

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) widzi potencjał kryptowalut

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Światowe Forum Ekonomiczne przedstawia przyszłość kryptowalut na początku 2023 roku Światowe Forum Ekonomiczne przedstawia przyszłość kryptowalut na początku 2023 r.

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) zabrało głos w sprawie perspektyw kryptowalut. Organizacja twierdzi, że ​​technologia leżąca u podstaw wirtualnych aktywów nadal będzie „integralną” częścią nowoczesnej gospodarki.


We wczorajszym poście na blogu Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) wypowiedziało się na temat przyszłości branży kryptowalut. Podkreślono przede wszystkim powszechne zastosowanie technologii blockchain i kryptografii, wskazując przy tym, że ich wykorzystanie w sektorze usług finansowych jest obecnie godne uwagi:

Rzeczywiście, jako test siły przetrwania zasobów cyfrowych i łańcuchów bloków w rdzeniu usług finansowych (i innych obszarów gospodarki światowej), obserwuj, co robią duże banki i dojrzałe firmy świadczące usługi finansowe, a nie to, co mówią.

2022 okropnym rokiem dla kryptowalut

WEF nazwał 2022 rok okropnym czasem dla kryptowalut, m.in. ze względu na ostatnie incydenty, w szczególności upadek giełdy FTX, który podważył ​​zaufanie użytkowników do branży, a także przyciągnął uwagę światowych organów regulacyjnych. W poście WEF zauważył, że jurysdykcje, które podjęły wysiłki w celu uregulowania branży, prawdopodobnie będą kształtować przyszłość:

Kraje, które umożliwiają odpowiedzialną konkurencję, będą kształtować przyszłość. Kryptografia i łańcuchy bloków będą nadal integralną częścią nowoczesnego zestawu narzędzi ekonomicznych, pomimo wielkich szkód, jakie te narzędzia mogły wyrządzić, gdy były używane przez niewłaściwych ludzi – czytamy we wpisie na blogu WEF.

Organizacja przyznała, że ​​przemysł kryptograficzny nie jest wolny od ryzyka, podobnie jak każdy inny sektor związany z pieniędzmi. Zauważono jednak, że przejrzysty charakter kryptografii daje „złym aktorom” niewiele miejsca do ukrycia się.

Światowe Forum Ekonomiczne przedstawia przyszłość kryptowalut na początku 2023 roku Światowe Forum Ekonomiczne przedstawia przyszłość kryptowalut na początku 2023 r.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.