Bitcoin: prognozy na 2023 rok | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin: prognozy na 2023 rok

Redakcja
Bitcoin w księdze rekordów Guinessa

Nadszedł rok 2023, a wraz z nim napływ świeżych prognoz dotyczących kursu bitcoina. Ostatnie 12 miesięcy było szczególnie druzgoczące dla kryptowaluty – straciła ona ponad 70% swojej wartości w dolarach. Oto cztery pozytywne i jedna negatywna prognoza BTC na 2023 rok. Oczywiście należy brać je z dużym przymrużeniem oka.


Tim Draper – BTC po 250 000 USD

Tim Draper jest prawdopodobnie jednym z najbardziej otwartych i prominentnych zwolenników bitcoina. W związku z tym nie dziwi fakt, że utrzymuje on swoje optymistyczne stanowisko i uważa, że pierwotna kryptowaluta może osiągnąć cenę 250 tys. dolarów do końca roku. Taki scenariusz wymagałby wzrostu o 1400%.

Draper jest również dość pozytywnie nastawiony do halvingu, który odbędzie się w 2024 roku. Według niego, będzie on miał duży wpływ na cenę BTC.

Carol Alexander: 50 000 USD w 2023 roku.

Kolejnym inwestorem, który wysnuł pozytywną prognozę jest profesor finansów na Uniwersytecie Sussex – Carol Alexander. Wcześniej twierdził on, że cena BTC osunie się do 10 000 USD w 2022 roku, co się jednak nie wydarzyło.

Teraz jednak uważa, że kryptowaluta jest przygotowana na wzrost, choć z nieco innych powodów niż można by się spodziewać.

Profesor twierdzi, że katalizatorem będzie efekt domino wywołany upadkiem FTX. Będzie on napędzał to, co określa jako “zarządzany rynek byka”.

W 2023 roku nadejdzie zarządzany rynek byka, a nie bańka – więc nie zobaczymy pompowania cenowego jak wcześniej. […] Zobaczymy miesiąc lub dwa stabilnego trendu cenowego przeplatanego okresami wahań i prawdopodobnie kilkoma krótkotrwałymi krachami. – uważa Alexander.

Alistair Milne – BTC na poziomie ok. 45 tys. dolarów

Kolejnym, który podał prognozę dla ceny bitcoina, jest CIO Altana Digital Currency Fund – Alistair Milne.

Powinniśmy zobaczyć przynajmniej ~$45k do końca 2023 roku (co można zdyskontować ze względu na wyrządzone szkody). Alternatywnie, jeśli banki centralne zdecydują się tolerować wyższy cel inflacyjny (np. ciąć wcześniej, aby uniknąć recesji pomimo 3-4% inflacji), twarde aktywa mogą stać się ponownie en vogue.

W wątku na Twitterze powiedział również, że cena powinna osiągnąć 150-300 tys. dolarów do końca 2024 roku, argumentując, że “to nie jest czas na bycie niedźwiedzim i jest to prawdopodobnie najlepsza okazja dla byków.”

Dodał, że po raz kolejny wszedł w BTC all in (z wyłączeniem kapitału, który spodziewa się wykorzystać na inne rzeczy w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat).

Eric Wall uważa, że BTC wzrośnie powyżej 50 000 USD

Kolejnym, który dołączył do byczego pociągu jest Eric Wall. Uważa on, że kryptowaluta wzrośnie powyżej 30 000 USD w pewnym momencie w ciągu 2023 roku. Analityk nie podał jednak dokładnego czasu. Powiedział również, że 15 400 USD było ostatnim dołkiem cenowym dla BTC.

Co ciekawe Wall ułożył również ciąg innych przewidywań. Uważa on, że Sam Bankman-Fried pójdzie do więzienia na ponad 10 lat, co sugeruje, że do tego czasu skończą się pozwy przeciwko niemu i jego firmom. SBF został zwolniony za kaucją w wysokości 250 mln dolarów w grudniu.

Ponadto wierzy, że Ethereum umożliwi wypłaty za stakowane ETH – o co jakiś czas temu pojawiły się obawy.

Standard Chartered: bitcoin na poziomie 5000 dolarów

Wszystkie powyższe to pozytywne prognozy bitcoina. Jest jednak też jedna mniej optymistyczna.

Według Standard Chartered, BTC może spaść nawet do 5000 dolarów. Instytucja finansowa przedstawiła swoje przemyślenia jeszcze w grudniu, mówiąc:

Coraz więcej firm i giełd kryptowalutowych okazuje się mieć niewystarczającą płynność, co prowadzi do kolejnych bankructw i załamania zaufania inwestorów do aktywów cyfrowych.

Bitcoin w księdze rekordów Guinessareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.