Jaki będzie wynik sprawy sądowej Ripple vs SEC? | Wiadomości | CrypS.

Jaki będzie wynik sprawy sądowej Ripple vs SEC?

Redakcja
sprawa Ripple vs SEC

Mamy już 2023 rok, niemniej jednak pozew pomiędzy Ripple (XRP) a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) trwa w najlepsze. Wygląda na to, że weszliśmy w jego ostatnią fazę. Przedstawione zostały wszystkie argumenty i teraz ocena należy do sądu. Mimo to, jest jeszcze jedna opcja.


Pozew Ripple

Pod koniec 2020 roku Ripple został pozwany przez amerykańskiego regulatora za rzekome sprzedawanie tokenów XRP jako papierów wartościowych bez posiadania niezbędnych do tego licencji. Ripple oczywiście zaprzecza oskarżeniom, twierdząc, że XRP nie może być postrzegany jako papier wartościowy, czyli umowa inwestycyjna.

Przez dwa lata obie strony zaciekle spierały się, by przekonać sąd do swoich racji. Można spodziewać się zatem, że wyrok zapawnie w stosunkowo niedalekiej przyszłości. Ale jeśli obie strony się porozumieją, możliwy jest także inny scenariusz. Chodzi mianowicie o ugodę.

Prawnik reprezentujący hodlerów XRP – John Deaton zapytał swoich zwolenników na Twitterze, czy uważają za prawdopodobne, że Ripple zawrze ugodę z SEC. W takim przypadku doszłoby do zakulisowego porozumienia, aby wspólnie, bez wyroku sądu, osiągnąć akceptowalne rozwiązanie.

W ankiecie Deatona głosowało ponad 18 tysięcy osób i zdecydowana większość, bo aż 59,2%, uważa, że ugoda jest nieuchronna. Tylko 40,8% wierzy, że rzeczywiście usłyszymy wyrok sędziego.

Będzie ugoda?

Widać więc, że społeczność XRP oczekuje ugody, ale prawnik John Deaton uważa inaczej. Według niego SEC, kierowana przez Gary’ego Genslera, nie dąży do porozumienia i chce usłyszeć wnioski sędziego. Jeśli rzeczywiście takie jest stanowisko SEC, to nie będzie żadnej ugody – obie strony muszą się przecież na nią zgodzić.

W skrócie, niestety, myślę, że ugoda z/Ripple nie jest po myśli Genslera. Nie wierzę w to, że pójdzie na ugodę i publicznie zgodzi się, że obecna i przyszła sprzedaż XRP, w tym na rynku wtórnym, nie jest umową inwestycyjną. A Ripple nie zawrze ugody, jeśli SEC się nie zgodzi.

sprawa Ripple vs SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.