Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.12.2023]

Kursy kryptowalut 28.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z dnia 28 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Vitalik Buterin proponuje modyfikację konsensusu Ethereum

Słynny programista regularnie dzieli się ze światem swoimi pomysłami dot. rozbudowy ekosystemu Ethereum, by ulepszyć działanie tego blockchaina. Jest on świadomy, że do ideału wciąż brakuje mu całkiem sporo, a największymi wyzwaniami są koszty transakcyjne i przeciążenia. Tym razem przedstawił aż 3 wizje, które dotyczyły poprawy funkcjonowania konsensusu, na którym oparta jest ta sieć.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin ma szalony pomysł, który może się nie spodobać wielu osobom

Arbitrum mocno do góry na wykresie cenowym

Kolejny projekt skalujący Ethereum w ostatnim czasie rośnie w siłę. Jak widać, popyt na tego typu rozwiązania jest duży, o czym świadczą również i wzrosty kursu natywnego tokena tej sieci. Ceniony analityk natomiast opiera swoją prognozę na analizie technicznej, z której wynika, że przed nami kolejne skoki ceny.

Czytaj więcej: Arbitrum rośnie ponad 65% w miesiąc. Van de Poppe z optymistyczną prognozą

MicroStrategy chce iść na rekord w kwestii posiadanych BTC

Branża kryptowalut jest pod wrażeniem tego, jak konsekwentnie MicroStrategy podchodzi do regularnego dokupywania bitcoina. Wczoraj wysłano do SEC dokumenty, z których wynika, że założona przez Michaela Saylora firma przeznaczyła ostatnio ponad 615 mln dolarów na kolejną partię BTC.

Czytaj więcej: MicroStrategy niebawem przegoni rząd USA w ilości posiadanych BTC. Ambicje Saylora są jednak o wiele większe

Kolejna afera z Ledgerem

Gdyby istniał konkurs “Strzały w kolano 2023” wśród kryptowalutowych firm, to Ledger miałby największe szanse na wygraną. Kolejny raz wizerunek francuskiego producenta portfeli sprzętowych zostaje wystawiony na próbę. Tym razem ma to miejsce za sprawą odkrycia, jakiego dokonał pewien deweloper.

Czytaj więcej: Ledger Live śledzi swoich użytkowników. Jakie dane zapisuje to oprogramowanie?

Kto chce wybić się na sukcesie telefonu od Solany?

Na dany moment hype na memecoina BONK wygląda na zakończony. Wspominamy o tym, bowiem to właśnie szał związany z tym tokenem doprowadził do totalnego wyprzedania całego nakładu smartfona Web3 od Solana Labs, czyli Saga. Jeśli udało Wam się zdobyć jeden z egzemplarzy, to możecie załapać się na inne airdropy. Jest w tym wszystkim jednak pewne ”ale”.

Czytaj więcej: Kupiłeś smartfon Web3 od Solany? Oto lista airdropów, na które się możesz załapać

Ktoś manipuluje kursem bitcoin SV

Hard fork hard forka bitcoina znów daje o sobie znać. BSV w ciągu dwóch dni mocno podskoczył na wykresie cenowym i sytuacja wygląda bardzo dziwnie, jakby ktoś specjalnie manipulował ceną tego aktywa. W jednym miejscu sytuacja wygląda tak, jakby inwestorzy rzucili się na kryptowalutę, a na innych platformach jest ona raczej mało pożądana. Jeszcze gdzieindziej Bitcoin SV jest niemile widzianym tokenem. Niezły kabaret.

Czytaj więcej: Kurs Bitcoin SV skacze o 100% w ciągu dwóch dni! Skąd to ożywienie?

Nowa reklama ETF-ów od Hashdex jest całkiem spoko

W zeszłym tygodniu firmy obiegające się o zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na ETF-y śledzące cenę spot bitcoina zaczęły publikować swoje reklamy tego typu funduszy. Na taki ruch jako pierwsze zdecydowały się firmy Bitwise oraz Hashdex. Teraz ta druga wypuściła do sieci kolejny spot, w którym tłumaczy, że kryptowaluty są innowacją, na zrozumienie której potrzeba czasu. Generalnie to całkiem fajny materiał, w którym przywołano wspomnienie tego, jak kilkadziesiąt lat temu wypowiadano się o przyszłości komputerów.

Jedna z najbardziej cytowanych gazet na świecie pozywa twórców ChatGPT

OpenAI oraz Microsoft, czyli obie firmy stojąca za słynnym narzędziem bazującym na sztucznej inteligencji – ChatGPT – zostały pozwane przez gazetę “The New York Times”. Chodzi oczywiście o bezprawne wykorzystanie treści strzeżonych prawami autorskimi do szkolenia tego chatbota. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, że przedsiębiorstwa te będą musiały się zmierzyć w sądzie z takimi oskarżeniami, jednakże tym razem jedna kwestia może okazać się kluczowa. Złożony pozew odwołuje się zarówno do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, jak i ustawy o prawie autorskim, z czego będzie może być ciężko się wybronić.

Kursy kryptowalut 28.12.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.