Kurs Bitcoin SV skacze o 100% w ciągu dwóch dni! Skąd to ożywienie? | Wiadomości | CrypS.

Kurs Bitcoin SV skacze o 100% w ciągu dwóch dni! Skąd to ożywienie?

Jacek Walewski
Bitcoin SV

Kryptowaluta wspierana przez samozwańczego Satoshi’ego Nakamoto, Craiga Wrighta, zdrożała od wczoraj o ok. 65%. W ciągu tygodnia mówimy o skoku o 100%. Dlaczego bitcoin SV nagle staje się tak cenny w oczach inwestorów?


Bitcoin SV drożeje i to mocno

Cena jednego bitcoina SV (skrót od Satoshi Vision) gwałtownie wzrosła – do aż 92 USD. W skali doby daje nam to nieco ponad 65-proc. skok kursu, w ciągu tygodnia wzrost o 101%.

Wzrost ten znajduje odzwierciedlenie w wolumenie obrotu, który osiągnął poziom 753,5 miliona USD, i kapitalizacji rynkowej na poziomie 1,7 miliarda USD.

Dlaczego jednak kryptowaluta tak mocno drożeje? Czy to ktoś uznał, że Wright to faktycznie Nakamoto, a więc bitcoin SV to prawdziwy bitcoin? Nie. Ten duży wzrost ceny można raczej łączyć ze wzrostem wolumenu obrotu na Upbit, największej giełdzie kryptowalut w Korei Południowej.

O co chodzi? Otóż aż 66,89% wolumenu obrotu BSV (ponad 503 miliony USD), zostało skoncentrowane właśnie na tej platfromie. Ktoś wyraźnie chce podbić cenę kryptowaluty za pomocą tej platformy. Nie jest to jednak zjawisko szersze. Wolumeny na OKX i BiONE to zaledwie kolejno 9,13% i 7,69% całkowitego obrotu.

Nie wiadomo, kto dokładnie stoi za wzrostami BSV. Może projekt ten zyskał z jakiś powodów sympatię inwestorów w Azji?

BSV nie ma za to dobrej prasy na Zachodzie. Na Coinbase, głównej giełdzie kryptowalut w USA, ten zasób nie jest mile widziany i platforma postanowiła wycofać się z oferowania handlu nim swoim klientom. Zapewne sytuacji nie poprawia Craig Wright, który nadal upiera się, że Satoshi Nakamoto to on. Choć wiemy, że to nieprawda.

Do tego zauważmy,  że pomimo niedawnego wzrostu ceny BSV, kryptowaluta ta nadal znajduje się na poziomach skrajnie niskich, gdy porównany je z ATH. W 2021 r. za 1 BSV płacono ponad 400 USD.

Ether także drożeje

Wszystko ma miejsce w czasie, gdy ogólnie na rynku widać ożywienie. Ether zdrożał od wczoraj o 7%. Dziś 1 ETH kosztuje 2280 USD. Bitcoin kosztuje nieco ponad 43 000 USD.

Bitcoin SVreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.