Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 28.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 28 marca 2024 r.


Spis treści:


Sam Bankman-Fried (SBF) idzie siedzieć na 25 lat

Zapadł historyczny wyrok w sprawie oszustwa, które pochłonęło ponad 10 mld USD i doprowadziło do wielu strat na rynku kryptowalut. Założyciel i były dyrektor generalny upadłej giełdy kryptowalut FTX – Sam Bankman-Fried (SBF) – za liczne oszustwa finansowe został skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried skazany! Zapadł wyrok w sprawie byłego CEO FTX!

Kurs Solany wyskoczy do 300 USD przez te 4 czynniki – wskazuje Guy Turner

Kurs SOL przebił 10 dni temu poziom 200 dolarów, po czym kryptowaluta tak samo, jak reszta projektów z tego rynku, doświadczyła korekty tracąc do 12% ceny. Obecnie altcoin ten próbuje wyruszyć ponownie na północ, aczkolwiek idzie mu to miernie. Znany analityk twierdzi jednak, że niebawem kurs SOL znów wystrzeli i tym razem osiągnie szczyt na poziomie 300 dolarów. Do tego mają przyczynić się aż 4 czynniki związane z tym ekosystemem.

Czytaj więcej: Guy Turner zapowiada kolejny wystrzał ceny Solany. Oto 4 czynniki do wzrostów

Google wprowadza sprawdzanie transakcji w sieci Bitcoina bezpośrednio w wyszukiwarce

Amerykański gigant technologiczny przełamuje kolejne bariery między jego wyszukiwarką a branżą blockchaina, które sam w przeszłości wdrożył. Google wprowadził dość ciekawą funkcję, ale stwarza ona jednak pewne obawy dot. naszej prywatności.

Czytaj więcej: Google zaczął indeksować dane z sieci Bitcoina! Ma to jednak swoją ciemną stronę

Kurs dogecoina skacze do poziomu z grudnia 2021 roku

Największy z memecoinów pod względem marketcapu oraz najstarsza tego typu kryptowaluta wzrosła do swoich najwyższych poziomów cenowych od 27 miesięcy! Czyżby i tym razem swoje 3 grosze dorzucił do tego Elon Musk, a może teraz zadziałał inny czynnik? W każdym razie, DOGE to the Moon!

Czytaj więcej: Kurs Dogecoina skacze do najwyższego poziomu od grudnia 2021. Memecoin wzrósł w miesiąc o 161%

Bitcoin doświadczy jeszcze jednej korekty przed halvingiem – prognozuje van de Poppe

Do następnego halvingu bitcoina pozostało już tylko 24 dni. Topowy analityk prognozuje, że cena największej z kryptowalut w tym czasie może wywołać jeszcze sporo emocji na rynku. Warto jest przy okazji zwrócić uwagę na to, że zjawisko zmniejszania się ilości nowych coinów, jakie będą wypłacane górnikom, w dużym stopniu ma wyłącznie wpływ psychologiczny na inwestorów.

Czytaj więcej: Tak się zachowa kurs bitcoina przed halvingiem – prognozuje Michaël van de Poppe

Jak to jest z tą inflacją? Który rodzaj bardziej martwi NBP?

Od kilku lat termin “inflacja” znów wywołuje u Polaków odruchowe poczucie niepokoju. Wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy, jakie są rodzaje inflacji oraz która jest istotniejsza dla Fedu oraz NBP. W tym artykule skupiamy się na tym, jak dokładnie dochodzi do wzrostu lub spadku tego wskaźnika, w jakim stopniu wpływa on na sytuację kryptowalut, a także w których krajach jest on najwyższy, a gdzie inflacja jest najlżejsza.

Czytaj więcej: Co to jest inflacja? Jak wpływa na kryptowaluty?

FTX sprzedała Solanę za blisko 2,5 mld USD

Poza tym, że dziś zapadł wyrok skazujący SBF-a na 25 lat więzienia, to dowiedzieliśmy się również, że założona przez niego zbankrutowana giełda kryptowalut FTX zaczęła wyprzedawać swój majątek w Solanie, by pozyskać środki na spłatę wierzycieli. Ci natomiast mogą mówić o dużej niesprawiedliwości dot. działań tej firmy w procesie upadłościowym. Z drugiej strony pewne podmioty zrobiły jeden z lepszych interesów w życiu na tej transakcji.

Czytaj więcej: Giełda FTX sprzedaje Solanę po 68% przecenie! Wartość kryptowalut jest znacznie wyższa

 

Kursy kryptowalut 28.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.