Giełda FTX sprzedaje Solanę po 68% przecenie! Wartość kryptowalut jest znacznie wyższa | Wiadomości | CrypS.

Giełda FTX sprzedaje Solanę po 68% przecenie! Wartość kryptowalut jest znacznie wyższa

Karolina Kropopek

Upadła giełda kryptowalut FTX podobno sprzedała 41 milionów SOL o łącznej wartości 7,65 miliarda dolarów w momencie publikacji tego tekstu, dla inwestorów instytucjonalnych po cenie około 60 dol. za sztukę. Stanowi to 68% dyskonta w stosunku do aktualnego kursu kryptowaluty przynależnej do sieci Solany.


  • Wierzyciele FTX wyrażają swoje niezadowolenie z niekorzystnej sprzedaży SOL po blisko 70% przecenie,
  • Sullivan & Cromwell będący doradcą ds. upadłości FTX jest oskarżany o działania na niekorzyść wierzycieli oraz udział w oszustwie związanym z tą giełdą.

FTX sprzedała SOL po ogromnej przecenie?

Ruch sprzedażowy ze strony FTX oznacza, że monety SOL warte łącznie 7,65 miliarda dolarów zostały wycenione na jedyne 2,46 miliarda dolarów.  Podczas gdy giełda ta wyceniła SOL po 60 dol. za sztukę, obecna cena tej wirtualnej waluty przekracza 186 dol. 

SOL
Wykres SOL. Źródło: tradingview.com

Według zeznań jednego z wierzycieli podczas procesu karnego Sama Bankmana-Frieda (SBF-a), w którym to sąd skazał go na 25 lat pozbawienia wolności, nie wszyscy klienci FTX odzyskali siły po upadku tej giełdy. Sunil Kavuri podkreślił, iż doradca ds. upadłości tej firmy widniejący pod nazwą Sullivan & Cromwell, podeptał ich prawa własności. 

FTX miał 10 miliardów dolarów w tokenach Solany – sprzedał je z 70% rabatem

-zauważył rozżalony wierzyciel.

We wczesnym oświadczeniu Sunil Kavuri twierdził, że FTX posiadało 41,1 miliona tokenów Solany, które powinny zostać rozdane wierzycielom tej giełdy. Mimo roszczeń byłych klientów wspomnianej platformy, podczas rozprawy sędzia Lewis Kaplan przypomniał, iż dotyczy ona SBF-a, nie zaś procesu upadłościowego. 

Biorąc pod uwagę te zeznania, sędzia uznał, iż twierdzenia obrony oskarżonego dotyczące tego, że wierzyciele nie zostali poszkodowani, ponieważ odzyskają w pełni swoje środki, są nieprawdziwe. 

Równolegle z postępowaniem upadłościowym wierzyciele FTX złożyli pozew zbiorowy przeciwko Sullivan & Cromwell,  utrzymując, iż firma ta brała udział w oszustwie związanym z FTX, zanim została jej doradcą ds. upadłości. 

Wydaje się, że przynajmniej jeden inwestor może potwierdził sprzedaż SOL ze strony FTX po obniżonej cenie. 27 marca br. kanadyjska firma blockchain Neptune Digital Assets ogłosiła, iż ​​kupiła 26 964 SOL po 64 dolarów za token, co stanowi o 67% niższą cenę w stosunku do ówczesnego kursu tej kryptowaluty. Mimo iż przedsiębiorstwo to nie określiło kontrahenta, warunki sprzedaży odpowiadają warunkom oferty od FTX.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.