Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.02.2023]

Dawid Kucharczyk
kryptowaluty kurs 28 lutego 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 lutego 2023 roku


Spis treści:


Forbes oskarża binance o wykorzystywanie środków klientów

Z poniedziałkowego artykułu Forbesa wynika, że w ubiegłym roku giełda kryptowalut Binance przeniosła do funduszy hedgingowych blisko 1,8 mld USD zabezpieczenia mającego wspierać stablecoiny swoich klientów.

Changpeng Zhao nazwał doniesienia bezpodstawnym sianiem paniki i napisał, że “[Forbes] wydaje się nie rozumieć podstaw działania giełdy”. CEO Binance wyjaśnił też, że dziennikarze błędnie zidentyfikowali transakcje depozytowe użytkowników jego giełdy.

Czytaj więcej: Forbes oskarża binance o wykorzystywanie środków klientów


Kryptowaluty są ratunkiem dla mieszkańców Libanu

Kiedy Liban pogrążył się w kryzysie finansowym po wielu latach wojen i złych decyzji dotyczących wydatków, pozbawiona granic cyfrowa waluta działająca poza zasięgiem bankierów i polityków zabrzmiała jak zbawienie. Teraz mieszkańcy wydobywają bitcoiny (BTC) i kupują artykuły spożywcze za tether (USDT).

Czytaj więcej: Kryptowaluty są ratunkiem dla mieszkańców Libanu


Trezor przyspiesza produkcję sprzętowych portfeli

Producent portfeli sprzętowych Trezor przejął kontrolę nad tworzeniem chipów dla swojego flagowego produktu Model T. Wszystko po to, aby usprawić produkcje urządzeń i skrócić cykl dostaw z dwóch lat do kilku miesięcy. Trezor chce w ten sposób wyeliminować również opóźnienia w wysyłce gotowych produktów i zapewnić stabilność cen.

Czytaj więcej: Trezor przyspiesza produkcję sprzętowych portfeli


Udział dużych inwestorów w podaży Ethereum osiąga 39%

Dane z IntoTheBlock pokazują, że grube ryby posiadają aż 39% wszystkich Ethereum (ETH). “Dużych inwestorów” IntoTheBlock dzieli na dwie grupy. Wieloryby posiadają co najmniej 1% wyemitowanych tokenów, podczas gdy grupa, którą firma nazywa “inwestorami” posiada od 0,1% do 1%.

Warto również zauważyć, że Polygon (MATIC) i Dogecoin (DOGE) są ogromnie popularne wśród dużych inwestorów. Według IntoTheBlock, 13 wielorybów posiada 70% tokenów MATIC, a grupa “dużych inwestorów” posiada kontroluje aż 85% podaży tej kryptowaluty. W przypadku Dogecoin liczby te wynoszą odpowiednio 46% i 65%.

Czytaj więcej: Udział wielorybów w podaży Ethereum osiąga 39%


Coinbase zawiesi handel BUSD

Od 13 marca 2023 r. amerykańska giełda bitcoinów Coinbase przestanie handlować stabelcoinem Binance USD (BUSD). Platforma uważa, że BUSD nie spełnia już wymaganych standardów.

Czytaj więcej: Coinbase zawiesi handel BUSD


Dostawca portfela MyAlgo zaleca wycofanie środków

Dostawca portfeli MyAlgo dla sieci Algorand zachęca użytkowników do wypłaty środków. Powodem ostrzeżenia jest seria ataków, w których skradziono ponad 9 mln dolarów. Firma wciąż nie zna dokładnej przyczyny włamań do swoich portfeli.

Czytaj więcej: Dostawca portfela MyAlgo zaleca wycofanie środków


Ethereum coraz bliżej aktualizacji Shanghai – wdrożenie w sieci Sepolia

Sepolia to druga sieć testowa Ethereum, w której powiodła się próba generalna przed aktualizacją Shanghai-Capella, która umożliwi wypłaty etherów zablokowanych na kontrakcie stakingowym Ethereum. Wdrożenie w sieci głównej jest zaplanowane na marzec i wiele wskazuje na to, że deweloperzy wywiążą się ze swojej obietnicy bez opóźnień. –> źródło: The Block


Robinhood stoi w obliczu dochodzenia SEC dot. krypto biznesu

Robinhood Markets Inc, firma stojąca za popularną aplikacją handlową, ogłosiła, że w grudniu została wezwana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Firma podała te informacje w swoim najnowszym zgłoszeniu 10-K do SEC. –> źródło: Decrypt


Playboy uruchomi wirtualny świat MetaMansion

Legendarny magazyn dla mężczyzn Playboy planuje uruchomić wirtualny świat. Elizabeth Suman, szefowa Web3 Playboya, powiedziała, że premiera ma nastąpić przed końcem 2023 roku.


Fujitsu i Mitsubishi tworzą japońską “strefę metaekonomiczną”

Dwie firmy technologiczne, Fujitsu i Mitsubishi, oraz gigant płatniczy Mizuho planują stworzyć nowy projekt – Ryugukoku. Będzie on służył jako nowa infrastruktura społeczna dla cyfrowej transformacji przedsiębiorstw.

Firmy zaangażowane w tworzenie projektu połączą wszystkie swoje usługi. Mizuho zapewni infrastrukturę dla monet, Mitsubishi zapewni zdolność do transakcji finansowych Web2, a Sompo Japan Insurance będzie odpowiadać za ubezpieczenia i politykę ryzyka. Projektem pokieruje były dyrektor wykonawczy Square Enix i prezes JP Games, Hajime Tabachi.

Według twórców, Ryugukoku jest infrastrukturą metaverse, która zawiera elementy alternatywnej gry fabularnej online opartej na unikalnym świecie fantasy. –> źródło: Fujitsu


HSBC blokuje zakupy kryptowalut za pomocą karty kredytowej

HSBC zakazał zakupu kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Tak wynika z lawiny informacji zamieszczonych na Twitterze:


Wenezuela wykorzystuje USDT do omijania sankcji

Firmy w Wenezueli wykorzystują USDT jako sposób na obejście sankcji i dokonywanie płatności dla zagranicznych partnerów. Takie informacje podają analitycy Chainalysis:

34% wszystkich małych transakcji detalicznych w Wenezueli stanowiły transakcje z udziałem stablecoina. To więcej niż w jakimkolwiek innym kraju w Ameryce Łacińskiej.

Wyjaśniają jednak, że częściej firmy konwertują lokalną walutę na USDT z innego powodu – aby chronić swój kapitał przed dewaluacją.


Ras Al Khaimah otwiera wolną strefę ekonomiczną dla kryptowalutowych firm

Ras Al Khaimah (RAK) – jeden z emiratów wchodzących w skład ZEA – ogłosił otwarcie wolnej strefy ekonomicznej i piaskownicy regulacyjnej dla firm z branży krypto. Digital Assets Oasis rozpocznie przyjmowanie wniosków w drugiej połowie 2023 r. Zjednoczone Emiraty Arabskie liczą, że ich inicjatywa przyciągnie do kraju spółki z całego świata.

Budujemy wolną strefę przyszłości dla firm przyszłości – skomentował szejk Mohammed bin Humaid bin Abdullah Al Qasimi. –> źródło: Cointelegraph

kryptowaluty kurs 28 lutego 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.