Udział grubych ryb w podaży Ethereum osiąga 39% | Wiadomości | CrypS.

Udział grubych ryb w podaży Ethereum osiąga 39%

Redaktor: Michał Misiura
ethereum merge

W wielu przypadkach duzi inwestorzy wiedzą co robią lepiej niż mali. W końcu mają do stracenia dużo więcej i dlatego są bardziej skłonni do przeprowadzenia dokładnego researchu. Dane on-chain pokazują, że istnieją ogromne różnice w tym, gdzie znajdują się pieniądze wielorybów w porównaniu do niewielkich inwestorów detalicznych.


Duzi inwestorzy mają dużo Ethereum

Informacje przechowywane na blockchainach są publiczne. Dzięki temu firmy analityczne mają dobry fundament do analizy. Mogą za ich pomocą określić np., gdzie wielcy inwestorzy ulokowali swoje pieniądze. Dane z IntoTheBlock pokazują, że grube ryby posiadają aż 39% wszystkich Ethereum (ETH).

“Dużych inwestorów” IntoTheBlock dzieli na dwie grupy. Wieloryby posiadają co najmniej 1% wyemitowanych tokenów, podczas gdy grupa, którą firma nazywa “inwestorami” posiada od 0,1% do 1%. To wciąż dużo pieniędzy dla większości ludzi.

0,1% wszystkich etherów to obecnie 120 482 ETH. W chwili pisania tego tekstu taka liczba monet to ponad 190 mln dolarów. Trafienie do tej kategorii nie jest więc łatwe. Warto zaznaczyć, że nie istnieje jedna definicja dla “wieloryba”. Wiele innych firm analitycznych stawia minimalną granicę dla Bitcoina (BTC) na przykład na poziomie 1000 BTC. Taka liczba monet jest obecnie warta ponad 23 mln dolarów.

Wieloryby mają mniej Bitcoinów, ale więcej Polygon

Okazuje się również, że ta sama klasa “dużych inwestorów” ma proporcjonalnie mniejsze udziały w bitcoinie. Według danych on-chain, grupa ta posiada jedynie 11% podaży tej kryptowaluty. Można by pomyśleć, że będzie odwrotnie.

Na pierwszy rzut oka bitcoin jest znacznie bardziej atrakcyjny dla instytucji, na przykład dlatego, że korzystają one często z wielu regulowanych ETFów. Niemniej jednak wartość rynkowa bitcoina jest znacznie wyższa. Potrzeba więc więcej pieniędzy, aby mieć taki sam procent wszystkich bitcoinów.

Warto również zauważyć, że Polygon (MATIC) i Dogecoin (DOGE) są ogromnie popularne wśród dużych inwestorów. Według IntoTheBlock, 13 wielorybów posiada 70% tokenów MATIC, a w rękach “dużych inwestorów” znajduje się łącznie aż 85% monet. W przypadku Dogecoin liczby te wynoszą odpowiednio 46% i 65%.

ethereum mergereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.