Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.09.2022]

Maciej Żerelik
sytuacja na rynku kryptowalut 27.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 września

Spis treści:


Badacze proponują „odwracalne” transakcje Ethereum

Zespół badaczy ze Stanford przedstawił koncepcję nowych standardów dla tokenów Ethereum – ERC-20R i ERC-721R. Mają one na celu wprowadzenie opcji odwracalnych transakcji w przypadku kradzieży aktywów.

Zgodnie z propozycją, smart kontrakt byłby zarządzany przez „zdecentralizowaną strukturę” za pośrednictwem głosowania. Pokrzywdzony mógłby przedstawić dowody i wnioskować o zamrożenie skradzionego mienia, po czym kworum podejmowałoby decyzję.

Czytaj więcej: Badacze proponują „odwracalne” transakcje Ethereum


Współzałożyciel upadłej giełdy QuadrigaCX uruchamia protokół DeFi

Współzałożyciel upadłej kanadyjskiej giełdy kryptowalut QuadrigaCX, Michael Patrin, uruchomił protokół DeFi o nazwie UwU Lend. Za jego pomocą użytkownicy mogą zaciągać pożyczki pod zastaw tokena UWU oraz algorytmicznego stablecoina Magic Internet Money (MIM). Według DefiLlama, w momencie pisania tego tekstu w UwU Lend zablokowano już ponad 58,6 mln USD.

Czytaj więcej: Współzałożyciel upadłej giełdy QuadrigaCX uruchamia protokół DeFi


Społeczność Bancor proponuje spalenie 1 mln tokenów BNT

Członkowie społeczności platformy Bancor poddali pod głosowanie propozycję spalenia 1 mln BNT. Ich zdaniem powinno to pozytywnie wpłynąć na cenę utility tokena.


Pracownik Microsoftu: Deepfake to rosnące zagrożenie

Interaktywne i złożone deepfake to dwie klasy rosnących zagrożeń w bezpieczeństwie informacji. Taką opinię wyraził Eric Horwitz, główny naukowiec Microsoftu. Jego zdaniem, ewoluujące możliwości technik dyskryminacyjnych i generatywnych AI zbliżają się do osiągnięcia krytycznego punktu. –> źródło: Forklog

Postępy dostarczają bezprecedensowych narzędzi, które mogą być wykorzystane przez podmioty państwowe i niepaństwowe do tworzenia i rozpowszechniania perswazyjnej dezinformacji.


Mining BTC opiera się w 62% na energii z paliw kopalnych

Według badań uniwersytetu w Cambridge 62% miksu energetycznego, zużywanego do wydobywania bitcoinów w styczniu 2022, stanowiły paliwa kopalne. Spadł udział elektrowni węglowych (z 47% do 37%) i aktualnie większość kopalń kryptowalut zużywa energię z gazu. 38% minigu BTC jest zasilana przez zrównoważoną energię (w tym jądrową wodną, wiatrową i słoneczną). W 2021 roku odpowiadała ona za 35% wydobycia. –> źródło: Reuter


Acala wznawia operacje po ostatnim błędzie

Niektóre projekty blockchain muszą radzić sobie z hakerami, a inne, jak Acala, z własnymi deweloperami. Kilka tygodni temu „błąd ludzki” prawie uśmiercił cały projekt. Mimo to, dzięki wspólnemu wysiłkowi społeczności i deweloperów, problem został rozwiązany.

26 września sieć Acala ogłosiła reaktywację swojej działalności po odzyskaniu 2,970 mln dolarów w aUSD z 3,022 mln dolarów, które jej zespół
omyłkowo wyemitował w sierpniu.


SEC nakłada karę 1,5 mln dolarów na byłego audytora Tethera

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ukarała byłą firmę audytorską Tethera – Friedman LLP, grzywną w wysokości 1,5 miliona dolarów Regulator stwierdził, że firma księgowa wykazała „nie profesjonalne zachowania” w swoich audytach dwóch spółek w latach 2017-2020.

Czytaj więcej: SEC nakłada na byłego audytora Tethera karę 1,5 mln dolarów


Tylko 19% posiadaczy Litecoina jest obecnie na plusie

Według danych TipRanks, aktualnie zyski notuje 19% hodlerów Litecoina, 5% wychodzi na zero, a 76% kupiła LTC po wyższej cenie niż aktualna. W przypadku Ethereum statystyki rozkałdają się na 50% na plusie, 12 na zerze i 38% w stratnej pozycji.

Czytaj więcej: Tylko 19% posiadaczy Litecoina jest obecnie na plusie


Australia wydała oficjalną białą księgę swojego CBDC

Bank Rezerw Australii wydał białą księgę, poświęconą badaniom nad możliwościami emisji CBDC. Aktualnie swoje uwagi na jej temat mogą zgłaszać przedstawiciele australijskiej branży usług finansowych. Prace nad technicznymi aspektami cyfrowych pieniędzy są prowadzone przy udziale Digital Finance Cooperative Research Center (DFCRC).

Czytaj więcej: Australia wydała oficjalną białą księgę swojego CBDC


Rosja zamierza wykorzystać CBDC do rozliczeń z Chinami

Rosja prowadzi program pilotażowy cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) i zamierza wykorzystywać ją podczas rozliczeń z Chinami począwszy od przyszłego roku. Cyfrowy rubel znajduje się na etapie testów transakcji międzybankowych. –> źródło: Reuter


Edward Snowden otrzymał od Vladimira Putina rosyjskie obywatelstwo

Były kontrahent NSA i słynny informator Edward Snowden otrzymał od prezydenta Vladimira Putina rosyjskie obywatelstwo. Taką informacją podzieliła się w poniedziałek państwowa agencja informacyjna TASS. Jego nazwisko znalazło się na liście 71 innych obcokrajowców, którzy również otrzymali obywatelstwo. –> źródło: CryptoPotato


Chiński uniwersytet otwiera wydział poświęcony metaverse

Nanjing University of Information Science and Technology z chińskiej prowincji Jiangsu zmienił nazwę swojego wydziału informatyki na „Wydział Inżynierii Metaverse”. Uczelnia zamierza zidentyfikować potrzeby biznesowe i pozyskać ekspertów, którzy zmienią program nauczania, koncentrując się na zagadnieniach związanych z metaverse. –> źródło: Global Times China

sytuacja na rynku kryptowalut 27.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.