Acala rozwiązuje problem ostatniego hacku | Wiadomości | CrypS.

Acala rozwiązuje problem ostatniego hacku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
acala polkadot

Zespół Polkadot zajmujący się projektem parachain ekosystemu Acala zwrócił 2,97 mld stablecoinów aUSD wyemitowanych w wyniku ostatniego hacku.


Incydent został spowodowany przez błąd w smart kontrakcie Acali, który zarządza pulą płynności iBTC/aUSD. Bug pozwolił 16 adresom wybić ponad 3 miliardy “stablecoinów”.

W wyniku pierwszego śledztwa zespół Acala namierzył 1,29 mld błędnie wydanych przez 16 adresów aUSD. Środki te zostały zablokowane do czasu podjęcia decyzji przez społeczność.

W celu przyspieszenia ewentualnej reakcji na incydent deweloperzy przedstawili propozycję skrócenia czasu głosowania z pięciu dni do jednego oraz skrócenia ważności do ośmiu godzin.

Pierwsza namierzona ilość została zwrócona do protokołu Honzon w celu spalenia. Decyzję o drugiej transzy zespół przekazał społeczności.

Nagroda za pozostałe środki

Do 99% stabelcoinów wydanych w wyniku błędu pozostało w sieci, ale niewielka część została wymieniona na tokeny DOT i wysłana na giełdy. Zespół Acala wyznaczył nagrodę za odzyskanie środków.

W momencie pisania tego tekstu, powiązany z USD stablecoin aUSD handlowany jest na poziomie około 0,9 USD. Cena waloru w pewnym momencie spadła nawet poniżej centa. Dla przypomnienia, projekt Acala wygrał pierwszą aukcję na slot parachain Polkadot.

acala polkadot



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.