Tylko 19% posiadaczy Litecoina jest obecnie na plusie | Wiadomości | CrypS.

Tylko 19% posiadaczy Litecoina jest obecnie na plusie

Redaktor: Albert Czajkowski
litecoin

Utrzymująca się zmienność na rynku kryptowalut pogrążyła większość inwestorów w stratach i na razie nic nie wskazuje na możliwość ograniczenia wyprzedaży. Niektórzy inwestorzy utrzymali jednak zyski, których poziom różni się w zależności od konkretnego aktywa.


Znaczne różnice wykazuje przede wszystkim porównanie zysków LTC i ETH. Na dzień 27 września zaledwie 19% posiadaczy LTC notowało zyski, aż 76% ponosi straty, a 5% wychodzi na zero. Takie dane podaje TipRanks.

19% posiadaczy litecoina jest na plusie
LTC – TipRanks

Dla porównania, w przypadku ETH ponad połowa (52%) posiadaczy notuje zyski, mimo że wartość ETH znacznie odbiega od maksimum. 41% posiadaczy tej kryptowaluty notuje straty, a 7% wychodzi na zero.

52% hodlerów eth ma obecnie zyski
ETH – TipRanks

Korzystne perspektywy dla ETH

Zróżnicowane zyski posiadaczy różnych kryptowalut nie są zaskoczeniem. Litecoin w ostatnim czasie doświadczył znacznych strat, w przeciwieństwie do ETH, któremu udało się zachować korzystne perspektywy w wyniku inicjatyw usprawniających działanie sieci.

Nie bez znaczenia jest także obecny status tych kryptowalut. LTC i ETH poniosły straty, jednak Ethereum znajduje się obecnie na kluczowym etapie rozwoju. Jego przejście na algorytm konsensusu Proof-of-Stake było śledzone przez media finansowe na całym świecie. Nazwa sieci trafiła na czołówki serwisów informacyjnych co może przyciągnąć w przyszłości kolejnych inwestorów. Warto zwrócić jednak uwagę, że ETH z trudem utrzymało swoją cenę powyżej 1300 USD, mimo wielu prognoz zakładających wzrosty wartości po aktualizacji Merge.

Z drugiej strony przy niewielkiej bieżącej aktywności w sieci LTC, litecoin może rozpocząć kolejny wyraźny trend spadkowy, o ile sytuacja na rynku kryptowalut nie ulegnie zmianie. Kryptowaluta nazywana kiedyś cyfrowym srebrem i młodszym bratem bitcoina już dawno wypadła z czołowej dziesiątki, a później dwudziestki rankingu CoinMarketCap.

Ponad 50% posiadaczy BTC wciąż na plusie

Tymczasem na rynku BTC około 50% posiadaczy tych aktywów notuje zysk, 12% utrzymuje status quo, a 38% traci. Warto również dodać, że aż 63% właścicieli BTC trzyma kryptowalutę dłużej niż rok, a jedynie 6% nabyło BTC w ciągu ostatniego miesiąca. Bitcoin wykazuje się także dużo mniejszą koncentracją w rękach wielorybów, niż ma to miejsce w przypadku LTC i ETH.

50% bitcoinów jest na plusie
BTC – TipRanks
litecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.