60% wydobycia BTC opiera się na energii odnawialnej – wskazują badania BMC; brazylijski senat przyjmuje przepisy ws. regulacji kryptowalut; użytkownicy krypto z Europy wolą DEXy – twierdzi Bank Hiszpanii.
Spis treści:
Przegląd wiadomości: godzina 21:00
Optimism wydaje własny token i organizuje airdrop
Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum Optimism ogłosiło wydanie własnego tokena. Co więcej, zespół przeprowadzi airdrop. Całość jest częścią większej struktury zarządzania, znanej jako Optimism Collective. –> czytaj więcej na ten
Republika Środkowoafrykańska wprowadza Bitcoina jako prawny środek płatniczy
Republika Środkowoafrykańska ustanowiła Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Tym samym stała się drugim po Salwadorze krajem, który wykonał taki ruch. –> czytaj więcej na ten temat
Chińska giełda BigVerse została uznana za winną wybijania NFT ze skradzionych dzieł sztuki
Sąd w Hangzhou, mieście położonym we wschodniej części Chin, pociągnął do odpowiedzialności firmę macierzystą NFTCN, BigVerse, za umożliwienie użytkownikowi wybijania NFT z kradzionych dzieł sztuki. Platforma miała nie dopilnować, aby użytkownik wybijający NFT był prawowitym właścicielem dzieła sztuki. –> czytaj więcej na ten temat
Grayscale chce wejść na europejski rynek
Rynek europejski stał się konkurencyjnym obszarem, na którym emitenci wprowadzają instrumenty inwestycyjne w celu zaspokojenia rosnącego popytu. Jak się okazuje swój kawałek tortu chce też ukroić największy kryptowalutowy menedżer inestycyjny – Grayscale. –> źródło: Bloomberg
Przegląd wiadomości: godzina 17:30
BMC: 60% wydobycia BTC opiera się na energii odnawialnej
Bitcoin Mining Council (BMC), dobrowolne forum firm miningowych i spółek zwiazanych z rynkiem BTC, opublikowało wyniki badania za 1 kwartał 2022 roku. Wynika z nich, że zrównoważony koszyk energetyczny globalnej branży wydobycia bitcoinów stanowi obecnie 58,4%. –> czytaj więcej na ten temat
Brazylijski senat głosuje za przepisami ws. regulacji kryptowalut
Brazylijscy senatorowie zagłosowali za ustawą mającą na celu uregulowanie i zalegalizowanie kryptowalut w kraju. By stać się obowiązującym prawem, dokument musi zostać zatwierdzony w Izbie Deputowanych i otrzymać podpis prezydenta Jaira Bolsonaro. Być może nastąpi to do końca tego roku. –> źródło: CoinDesk
Użytkownicy krypto z Europy wolą DEXy – twierdzi Bank Hiszpanii
Hiszpański bank centralny opublikował raport, z którego wynika, że 53% Europejczyków obecnych na rynku kryptowalut, woli korzystać ze zdecentralizowanych giełd. W przypadku Hiszpanii odsetek ten jest jednak jeszcze wyższy i wynosi 64%. Ulubione kryptowaluty na naszym kontynencie to bitcoin i Ethereum. –> czytaj więcej na ten temat
Bitomat w budynku meksykańskiego senatu
Instalacja bitomatu odbyła się przy wsparciu pro-bitcoinowych meksykańskich polityków. Do jego odsłonięcia doszło 26 kwietnia. To czternasty bitomat w kraju.
Kuba zacznie wydawać licencje dla giełd kryptowalut
Centralny Bank Kuby (BCC) będzie wydawać licencje dla dostawców wirtualnych aktywów, które umożliwią im oferowanie handlu kryptowalutami na terenie kraju. Będą one dostępne zarówno dla kubańskich, jak i zagranicznych podmiotów oraz osób fizycznych. –> źródło: FXStreet
Compass Mining publikuje poradnik o kopaniu kryptowalut w domu
Compass Mining, czyli jedna z wiodących amerykańskich firm wydobywających bitcoiny, opublikowała darmowy przewodnik, w którym wyjaśnia kompleksowo jak skonfigurować koparki oraz prowadzić mining w domowych warunkach. Można pobrać go w tym miejscu.
Cardano zwiększa rozmiar bloków o 10%
Zwiększenie rozmiaru bloków Cardano nastąpiło 25 kwietnia i teraz wynosi on 88 KB. Zmiany powinny mieć pozytywny wpływ na przepustowość sieci.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
