Optimism wydaje własny token i organizuje airdrop | Wiadomości | CrypS.

Optimism wydaje własny token i organizuje airdrop

Zerelik Maciej
optimism warstwa 2

Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum Optimism ogłosiło wydanie własnego tokena. Co więcej, zespół przeprowadzi airdrop. Całość jest częścią większej struktury zarządzania, znanej jako Optimism Collective.


Optimism, jeden z największych projektów Ethereum warstwy 2, ogłosił, że wyemituje governance token nazwany OP. Rozda go także w formie airdropu. Aby zakwalifikować się do odebrania darmowych tokenów trzeba spełnić różne kryteria, a ich pełną listę można znaleźć we wpisie na blogu.

Co ważne, airdrop nie będzie pojedynczym wydarzeniem. Tokeny będą bowiem dystrybuowane w seriach przez kilka następnych miesięcy. Zespół nie podał dokładnej daty pierwszego airdropu. Zadbał jednak o to, żeby nikt nie padł ofiarą scamu informując użytkowników, że póki co jeszcze nie wysłali do nich żadnych środków.

Airdrop jest częścią większego ruchu w kierunku bardziej zdecentralizowanej struktury zarządzania. Tzw. Optimism Collective będzie posiadał podwójny system „domów”, który dzieli role w zarządzaniu pomiędzy Token House i Citizens’ House. Później projekt będzie dodawał użytkowników do Citizens’ House poprzez emisję „związanych duszą” NFT, których nie można kupić ani sprzedać. Ten system ma na celu złagodzenie ewentualnych tendencji plutokratycznych w zarządzaniu opartym wyłącznie na tokenach.

Optimism wykorzystuje technologię kryptograficzną zwaną Optimistic Rollups, aby skalować sieć Ethereum. Dzięki temu może przetwarzać transakcje z większą prędkością i po niższych kosztach. Posiada też most łączący sieć mainnet Ethereum z siecią warstwy 2.

Od momentu uruchomienia w 2021 r. sieć przyjęła kluczowe projekty DeFi, takie jak Synthetix i Uniswap. Wprowadzając token, Optimism przyjmie zdecentralizowany model zarządzania, podobny do wielu innych podobnych projektów DeFi na Ethereum.

optimism warstwa 2
reklama
reklama