Optimism wydaje własny token i organizuje airdrop | Wiadomości | CrypS.

Optimism wydaje własny token i organizuje airdrop

Redakcja
optimism warstwa 2

Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum Optimism ogłosiło wydanie własnego tokena. Co więcej, zespół przeprowadzi airdrop. Całość jest częścią większej struktury zarządzania, znanej jako Optimism Collective.


Optimism, jeden z największych projektów Ethereum warstwy 2, ogłosił, że wyemituje governance token nazwany OP. Rozda go także w formie airdropu. Aby zakwalifikować się do odebrania darmowych tokenów trzeba spełnić różne kryteria, a ich pełną listę można znaleźć we wpisie na blogu.

Co ważne, airdrop nie będzie pojedynczym wydarzeniem. Tokeny będą bowiem dystrybuowane w seriach przez kilka następnych miesięcy. Zespół nie podał dokładnej daty pierwszego airdropu. Zadbał jednak o to, żeby nikt nie padł ofiarą scamu informując użytkowników, że póki co jeszcze nie wysłali do nich żadnych środków.

Airdrop jest częścią większego ruchu w kierunku bardziej zdecentralizowanej struktury zarządzania. Tzw. Optimism Collective będzie posiadał podwójny system “domów”, który dzieli role w zarządzaniu pomiędzy Token House i Citizens’ House. Później projekt będzie dodawał użytkowników do Citizens’ House poprzez emisję “związanych duszą” NFT, których nie można kupić ani sprzedać. Ten system ma na celu złagodzenie ewentualnych tendencji plutokratycznych w zarządzaniu opartym wyłącznie na tokenach.

Optimism wykorzystuje technologię kryptograficzną zwaną Optimistic Rollups, aby skalować sieć Ethereum. Dzięki temu może przetwarzać transakcje z większą prędkością i po niższych kosztach. Posiada też most łączący sieć mainnet Ethereum z siecią warstwy 2.

Od momentu uruchomienia w 2021 r. sieć przyjęła kluczowe projekty DeFi, takie jak Synthetix i Uniswap. Wprowadzając token, Optimism przyjmie zdecentralizowany model zarządzania, podobny do wielu innych podobnych projektów DeFi na Ethereum.

optimism warstwa 2reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.