Republika Środkowoafrykańska wprowadza Bitcoina jako prawny środek płatniczy | Wiadomości | CrypS.

Republika Środkowoafrykańska wprowadza Bitcoina jako prawny środek płatniczy

Maciej Żerelik
Republika Środkowoafrykańska

Republika Środkowoafrykańska ustanowiła Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Tym samym stała się drugim po Salwadorze krajem, który wykonał taki ruch.


Środowe oświadczenie szefa sztabu prezydenta Faustina Archange Touadery, Obeda Namsio, potwierdziło, że Touadera podpisał ustawę na mocy której Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym obok franka CFA. Nasimo powiedział:

To posunięcie umieszcza Republikę Środkowoafrykańską na mapie najodważniejszych i najbardziej wizjonerskich krajów świata.

Ruch ten czyni Republikę Środkowoafrykańską drugim krajem na świecie, który przyjął Bitcoin jako oficjalną walutę. Wcześniej zrobił to tylko Salwador.

Pierwsze pogłoski o zainteresowaniu Republiki Środkowoafrykańskiej przyjęciem Bitcoina pojawiły się w weekend. Następnie nasiliły się we wtorek, gdy minister finansów Herve Nboda ujawnił, że kraj tworzy ramy regulacyjne dot. kryptowalut. Jednak wprowadzenie Bitcoina jako oficjalnej waluty jest czymś znacznie większym.

Chociaż Republika Środkowoafrykańska jest dopiero drugim krajem, który przyjął pierwotną kryptowalutę jako walutę krajową, na świecie istnieje wiele innych miejsce, które zaczęły zachęcać obywateli do wydawania Bitcoinów. W marcu szwajcarskie Lugano zdecydowało się przyjąć jako walutę BTC, USDT i własny token LVGA. Z kolei Próspera i Madera ogłosiły plany rozpoczęcia korzystania z Bitcoina podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami.

Na tym samym wydarzeniu meksykańska senator Indira Kempis powiedziała, że w najbliższych miesiącach omówi z prezydentem wprowadzenie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego.

Z kolei wczoraj okazało się, że Buenos Aires rozważa umożliwienie obywatelom płacenia podatków za pomocą cyfrowych aktywów. Podobne kroki podjęły w miesiącach także niektóre amerykańskie stany, np. Kolorado i Miami.

Republika Środkowoafrykańskareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.