Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.04.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 26 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin osiąga ATH… w argentyńskim peso

Argentyńskie peso spadło o 99% w stosunku do USD od 2018 roku. Skutkuje to tym, że Bitcoin osiągnął nowe ATH mierzone w argentyńskich pesos (ARS). W dniu 18 kwietnia za jednego bitcoina płaciło się 6,59 mln pesos. Obecnie BTC handluje w okolicach 6 mln ARS, co oznacza spadek o 9% od szczytu. Co spowodowało taką sytuację? Ludność zdecydowanie szuka alternatyw dla swojej topniejącej waluty krajowej, aby zabezpieczyć swój majątek.

Czytaj więcej: Bitcoin osiąga ATH… w argentyńskim peso


Komisarz CFTC: anonimowość kryptowalut musi się skończyć

Według komisarz CFTC Christy Goldsmith Romero wszystkie firmy z branży kryptowalutowej powinny odciąć się od mieszarek i technologii zwiększających poziom anonimowości. Zdaniem urzędniczki cyfrowe aktywa są powszechnie wykorzystywane przez cyberprzestępców oraz do prania pieniędzy. Statystyki i badania nie potwierdzają jednak jej opinii.

Czytaj więcej: Komisarz CFTC: anonimowość kryptowalut musi się skończyć


Binance po cichu znosi blokady w Rosji

Jakis czas temu ze względu na sankcje, giełda Binance ograniczyła dostęp do swojej platformy rosyjskim użytkownikom. Jak się teraz okazuje, po cichu zniosła ograniczenia. Rosjanie ponownie mogą już wpłacać ruble, euro, funty brytyjskie i inne waluty za pomocą kart bankowych wydanych w Rosji.

Czytaj więcej: Binance po cichu znosi blokady w Rosji


W bloku 666 666 pojawił się cytat z biblii

W bloku Bitcoin o numerze 666 666 (Księga szósta, Nowy Testament) pojawiła się wiadomość o kontekście religijny. Chodzi o cytat z bibli, a konkretnie: “Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj – Rz 12:21.” Adresy osób, które zostawiły taką notatę w bloku, również zawierają odniesienia do tematów religijnych. Pierwszy z nich rozpoczyna się od słowa “god”, a drugi “bible”.

Czytaj więcej: W bloku 666 666 pojawił się cytat z biblii


CFTC negocjuje z Binance

Rzecznik Commodity Futures Trading Commission, Christine N. Johnson, powiedział, że ma nadzieję na współpracę z Binance. Zaznaczył, że decyzja o skierowaniu sprawy do sądu nie została jeszcze podjęta. CFTC pozwała Binance w zeszłym miesiącu. Giełda jest oskarżona o naruszenie zasad handlu i instrumentów pochodnych. Johnson w rozmowie z CNBC powiedziała:

Chcę być bardzo ostrożny, aby nie decydować o tym, co faktycznie stanie się podczas procesu. Zazwyczaj jesteśmy gotowi do negocjacji i zazwyczaj nawet je wyprzedzamy. Cały czas negocjujemy z firmami, aby opisać to, co rozumiemy jako potencjalnie problematyczne zachowanie. I aby dać im możliwość wyjaśnienia tego. W tym momencie możemy stwierdzić, że nie ma natychmiastowego rozwiązania. To nie znaczy, że nie może być, miejmy nadzieję, że będzie.


Google Authenticator zaktualizowany do wersji 4.0

Google ogłosiło aktualizację Google Authenticator dla iOS i Androida. Użytkownicy mogą teraz synchronizować kody weryfikacyjne wygenerowane przez Authenticator ze wszystkimi swoimi kontami i urządzeniami Google. Dodatkowo pojawi się opcja odzyskania kodów w przypadku utraty urządzenia.


Walidatorzy sieci BNB głosują za obniżeniem opłat za gaz

Sieć BNB Chain poinformowała na swoim Twitterze, że obniża koszt prowizji o 40%, z 5 GWEI do 3 GWEI. Obecnie koszt 3 GWEI wynosi 0,02 USD.

Społeczność BNB Chain wydała nową propozycję zmniejszenia kosztów transakcji na BSC w dniu 29 marca. Stwierdzili, że zostało to zrobione w celu zwiększenia konkurencyjności. Redukcja miała sprawić, że blockchain warstwy 1 będzie bardziej atrakcyjny niż konkurencyjne opcje warstwy 2.


Do Kwon trzyma 10 000 BTC na koncie Sygnum

SEC poinformował w lutym, że Do Kwon przekazał 10 000 BTC do nieokreślonego banku szwajcarskiego. Prokuratura Okręgowa Seul South stwierdziła, że śledzi dalszy ruch tych funduszy. Według nich, pieniądze znajdowały się na kontach Sygnum Bank AG, uważanego za pierwszy na świecie regulowany bank aktywów cyfrowych z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii.

Prokuratura Okręgowa Seul South potwierdziła, że fundusze rzeczywiście zostały przekazane do banku, ale nie wszystkie pozostały na koncie. Do Kwon część zamienił na gotówkę, a część wydał na prawnika.


Sektor kryptowalut w USA jest martwy – miliarder Chamath Palihapitiya

W zeszłym tygodniu ukazał się nowy podcast w ramach projektu All-In. Występuje w nim inwestor, miliarder i zwolennik kryptowalut Chamath Palihapitiya.

Z pełnym materiałem wideo można zapoznać się tutaj. Uczestnicy podcastu omówili między innymi tło regulacyjne w USA, AI, start SpaceX i nie tylko. Palihapitiya mówił również o tym, jak rynek kryptowalutowy rozwija się w Ameryce:

Gensler (przewodniczący SEC) powiedział nawet tak, jakby to kryptowaluty spowodowały kryzys bankowy. Władze federalne zwróciły się w stronę tego sektora. Kryptowaluty są martwe w Stanach jako branża.

Miliarder wyjaśnił też dokładnie co ma na myśli:

Wydaje mi się, że wielcy gracze z tego sektora stanowili realne zagrożenie dla rządzących. I to oni przesunęli granice tego, co możliwe, bardziej niż jakikolwiek ‘młody’ sektor w gospodarce.


Binance wycofuje się z zakupu Voyager Digital

Saga związana z przejęciem aktywów spółki Voyager Digital kończy się zgodnie z przewidywaniami: Binance.US odstąpił od umowy przez kłopoty z amerykańskimi władzami. Tym samym wierzyciele upadłego pożyczkodawcy krypto nie mogą liczyć w najbliższym czasie na odzyskanie środków. Rozwiązana umowa opiewała na kwotę 1,3 mld USD. –> źródło: Forkast


Gibraltar nakazuje giełdom krypto zamrożenie portfeli Globix

Sąd w Gibraltarze nakazał kilku wiodącym giełdom krypto zamrożenie kont powiązanych z upadłą platformą Globix. Taki nakaz otrzymały m.in. Binance, Crypto.com, Bitstamp i Kraken. Binance musi zamrozić transfery, a pozostałe platformy muszą zidentyfikować adresy związane z oskarżoną firmą. –> źródło: Coindesk


Katie Wood kupiła akcje Coinbase w dniu ich pozwu przeciwko SEC

Fundusz Ark Invest Katie Wood ponownie kupił akcje Coinbase. Wygląda na to, że gra on pod wydarzenie i uważa, że pozew przeciwko SEC będzie miał pozytywny wpływ na kurs akcji COIN.

Zgodnie z zawiadomieniem, jednostka ARK Innovation ETF kupiła wczoraj 122 083 sztuk akcji Coinbase, ARK Next Generation Internet ETF zabył 20 327 akcji, a jednostka ARK Fintech Innovation ETF weszła w posiadanie 14 633 udziałów. Tym samym łączne zakupy kosztowały fundusz ok. 8,6 mln dolarów.


EBC: Cyfrowe euro zostanie wprowadzone do aplikacji bankowych

Europejski Bank Centralny (EBC) opublikował nowy raport dotyczący rozwoju cyfrowego euro. Podzielił się również wynikami badań grupy osób, które mogą stać się pierwszymi użytkownikami CBDC. Oto najważniejsze wnioski:

  • Cyfrowe euro mogłoby być potencjalnie używane przez mieszkańców strefy euro, rządy i firmy.
  • Waluta będzie odgrywała szczególną rolę w prywatnych transferach i płatnościach offline.
  • Transakcje z CBDC mogą być osadzone w istniejących rozwiązaniach płatniczych. Są to zarówno aplikacje bankowe, jak i aplikacja Eurosystemu.
  • Obywatele Europy, którzy nie są mieszkańcami UE, mogą uzyskać dostęp do cyfrowego euro, ale pod warunkiem, że posiadają rachunek u dostawcy usług płatniczych ze strefy euro.
  • W dłuższej perspektywie również rezydenci państw trzecich (czyli osoby mieszkające poza Europą) będą mogli korzystać z cyfrowej wersji euro.

EBC planuje również zezwolić na dodatkowe usługi. Na przykład możliwość dzielenia jednej płatności między kilka osób.


Biała księga bitcoina znika z komputerów Apple

Jak odkryto niedawno, na każdym macbooku z systemem operacyjnym od wersji 10.14.0 w górę znajdował się ukryty whitepaper bitcoina. Po nagłośnieniu sprawy Apple zdecydował się go jednak usunąć. –> źródło: Decrypt

kurs kryptowalut 26 kwietnia 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.