Binance po cichu znosi blokady w Rosji | Wiadomości | CrypS.

Binance po cichu znosi blokady w Rosji

Dawid Kucharczyk
Rosja może zakazać miningu

Użytkownicy w Rosji informują lokalne kryptowalutowe media, że mogą kupić na Binance bitcoiny za ruble. Ponownie możliwe jest korzystanie z kart Mastercard i Visa do wpłacania pieniędzy na największej na świecie giełdzie krypto. Wcześniej transakcje te były zablokowane ze względu na sankcje.


Wygląda na to, że Binance po cichu zniósł blokadę dla swoich klientów w Rosji. W marcu 2022 roku, po tym jak Unia Europejska nałożyła sankcje na Rosję w odpowiedzi na atak na Ukrainę, Binance zdecydowało, że nie będzie akceptować depozytów na swojej platformie od rosyjskich użytkowników.

Nie można było już kupić bitcoina za pomocą kart kredytowych, takich jak Visa i Mastercard. Ponad rok później użytkownicy mogą jednak ponownie wpłacać ruble, euro, funty brytyjskie i inne waluty za pomocą kart bankowych wydanych w Rosji. Takie informacje podaje lokalny krypto serwis Forklog.

Wcześniej użytkownicy z Rosji informowali, że Binance zniósł limit dla kont, na których znajduje się 10 000 euro lub więcej. Formalnie nie było żadnego komunikatu na ten temat ze strony giełdy. Informacja ta nie została również potwierdzona podczas rozmowy z Coindesk. Rzecznik powiedział jedynie: “Wszystkie obecne ograniczenia związane z sankcjami wobec rosyjskich użytkowników są przez nas stosowane”.

Zeszłoroczny zakaz rosyjskich transakcji bankowych pojawił się po tym, jak UE i USA nałożyły sankcje na Rosję atakującą Ukrainę. Większość rosyjskich banków jest obecnie odcięta od międzynarodowej sieci rozliczeń międzybankowych SWIFT.

Wiosną ubiegłego roku UE rozszerzyła swoje sankcje i zakazała krypto firmom obsługi rosyjskich użytkowników z saldami powyżej 10 000 euro. Kupno bitcoina z europejskiej giełdy stało się wówczas dla Rosjan praktycznie niemożliwe.

Rosja może zakazać miningureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.