W bloku 666 666 BTC pojawił się cytat z Biblii | Wiadomości | CrypS.

W bloku 666 666 BTC pojawił się cytat z Biblii

Redaktor: Michał Misiura

W bloku Bitcoin o numerze 666 666 znaleziono przekaz religijny. Mówi on, że ze złem można sobie poradzić tylko za pomocą dobra.


Pełny cytat brzmi następująco:

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj – Rz 12:21.

Poniżej przedstawiamy zrzut ekranu z tej wiadomości:

wiadomosc biblijna btc

Uczestnicy transakcji przelali 432 100 satoshi (około 160 dolarów). Jak widać poniżej, ich adresy również zawierają odniesienia do tematów religijnych.

biblia

Opłata za jedną transakcję wynosiła 50 dolarów. To znacznie powyżej szczytowej średniej dziennej dla sieci w tym okresie. W związku z tym cytat, o którym mowa, został umieszczony celowo.

Blok ten został wydobyty około półtora roku temu. Jednak dopiero teraz informacja o zawartym w nim cytacie została zauważona w sieci.

Nie jedyny przypadek

Co ciekawe, ten przypadek nie jest jedyny. Na przykład blok o numerze 630 000 zawierał wiadomość o wpompowaniu przez Fed do amerykańskiego systemu finansowego 2,3 biliona dolarów, co “znacznie przekracza” plan wsparcia gospodarki w 2008 roku (nawiązanie do globalnego kryzysu).

Niektórzy użytkownicy wykorzystują tę metodę “komunikacji” do pozostawiania tzw. “easter egg”. Może to być propozycja małżeństwa, wiersz, żart lub po prostu zabawny napis.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.