Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 26.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 26 lutego 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin powyżej 53 000 USD! MicroStrategy kupuje jeszcze więcej BTC

Bitcoin wyskoczył o ponad 2,5 tys. USD w ciągu kilku minut! Król kryptowalut znalazł się na najwyższym poziomie od 26 miesięcy! W międzyczasie największy na świecie korporacyjny HODLer, czyli MicroStrategy, poinformował o dokupieniu kolejnej potężnej partii tej kryptowaluty.

Czytaj więcej: Bitcoin wybija powyżej 53 500 USD. MicroStrategy dokonuje ogromnego zakupu BTC

BitForex okradzione na 56 mln USD, ale przez hackerów czy może nowego CEO?

Giełda milczy, a klienci dopytują się na Telegramie i X co się dzieje, bowiem wyłączono z platformy wypłaty środków. Wiemy na pewno, że z giełdy kryptowalut wyprowadzono 56,5 miliona dolarów, a w zeszłym miesiącu doszło do podejrzanej zmiany na stanowisku dyrektora generalnego.

Czytaj więcej: 56 milionów USD opuszcza kontrowersyjną giełdę kryptowalut, a ta po cichu zawiesza wypłaty. Co się dzieje?

Bitcoin pierwotnie nie miał być opcją do inwestycji

Z każdym kolejnym mailem, jakie zostają ujawnione w ostatnich dniach, dowiadujemy się nowych szczegółów dot. twórcy bitcoina. Okazuje się, że Nakamoto miał naprawdę sporo wątpliwości co do tego, w jaki sposób będzie funkcjonować bitcoin. Z wymienianych wiadomości z jego współpracownikami przy tworzeniu BTC możemy wywnioskować, że ten wcale nie zajmował się programowaniem na co dzień.

Czytaj więcej: Satoshi Nakamoto nie chciał, by bitcoin był przedstawiany jako inwestycja

Ta decyzja może rzutować na wiele spraw dot. Uniswap

Ostatnie dni lutego zapowiadają się naprawdę ciekawie. Warto obserwować kilka altcoinów, których kolejne partie podaży zostaną uwolnione na rynek. W tym tygodniu zapadnie też kluczowa decyzja w sprawie giełdy Uniswap, która zapewne może rzutować na kurs UNI.

Czytaj więcej: Ważna decyzja dot. Uniswap. Optimism uwalnia 90 mln USD. Przed nami dynamiczny tydzień

Pierwszy salon tatuażu akceptuje płatności w bitcoinie

Klienci działającego od ponad 25 lat salonu tatuażu oraz piercingu mogą od teraz płacić za jego usługi w największej z kryptowalut. Trzeba to info podrzucić Mike’owi Novogratzowi, by wpadł do nich na cover dziarki z Luną, gdy będzie w okolicy.

Czytaj więcej: W tym salonie tatuażu zapłacisz bitcoinem (BTC)

Pewien trader przypadkiem otrzymał 10x większy przelew i zniknął

Czyjś błąd to dla kogoś okazja, by się wzbogacić… czy jednak zgodnie z prawem? Pewien Australijczyk tym sposobem zgarnął prawie 500 tys. USD w ramach wypłaty środków z jednej z giełd kryptowalut, po czym szybko zniknął z radaru. Władze platformy próbują go namierzyć, lecz ten sukcesywnie ich unika.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut ściga użytkownika, który omyłkowo zgarnął 653 000 dolarów

Dlaczego dedolaryzacja nie jest żadnym zagrożeniem dla USA?

W ciągu ostatnich 2 lat mogliśmy otrzymywać coraz więcej doniesień dot. działań państw wchodzących w skład ugrupowania BRICS, które opowiadają się za odejściem od dominacji dolara amerykańskiego. Czy jednak ich starania mają szanse przynieść jakiekolwiek rezultaty? Jak tak naprawdę wygląda sytuacja z walutą USA?

Czytaj więcej: Dedolaryzacja? Nic z tych rzeczy! Największe zagrożenie dla dolara to… USA


Newsy z weekendu


Gala rozdania Kryptowalutowych Oscarów już 6 marca

Kamera, światła, krypto! Do 1 marca można oddawać głosy na nominowane postacie, projekty i produkty z pośród 8 kategorii. Niektóre podmioty zaskoczyły nas w tym zestawieniu, to musimy przyznać.

Czytaj więcej: Kryptowalutowe Oscary. Oto nominacje pierwszej edycji CMC CRYPTO

Satoshi Nakamoto: musimy wybierać między wolnością gospodarczą a ochroną środowiska

W ostatnich dniach na światło dzienne wychodzą wiadomości mailowe, jakie twórca (lub grupa) bitcoina wymieniał z niektórymi kryptografami. Wczoraj informowaliśmy Was o tym, co zawiera zapis korespondencji Satoshi’ego z Adamem Back’iem, a dziś mamy dla Was kolejną konwersacje. W niej Nakamoto pisał o problemie dot. dużego zużycia energii przez sieć BTC.

Czytaj więcej: Satoshi Nakamoto przewidział problem, jaki może wiązać się z bitcoinem w przyszłości

Polska robi kolejny krok w sprawie regulacji kryptowalut

Polski rząd przygotował projekt ustawy dot. kryptowalut. W praktyce to implementacja w naszym kraju zasad wynikających z MiCA. Jak stwierdził cytowany w artykule prawnik, będzie ciekawie.

Czytaj więcej: Polska (wreszcie!) reguluje rynek kryptowalut!

Sędzia opowiada się po stronie Riot Platforms. Co to oznacza?

Konflikt sądowy gigantów amerykańskiego sektora miningu bitcoina z administracją Joe Bidena postępuje dosyć szybko. Sędzia opowiedział się po stronie Riot Platforms wskazując na zbyt wygórowane wymagania rządowych instytucji. Wszystko wskazuje na to, że branża kryptowalut wygrała tę bitwę, ale nie wojnę.

Czytaj więcej: Pierwszy sukces kryptowalutowych górników w USA: sąd wstępnie staje po stronie Riot Platforms

Riot Platforms pozwało do sądu rząd USA

Relacje między administracją Joe Bidena a branżą kryptowalut w USA nadal są dość napięte i w żadnym stopniu nie zapowiada się, by uległy ociepleniu. Demokraci opowiadają się za traktowaniem podmiotów z tego sektora jako grupę klasyfikującą się pod zwiększony nadzór.

Czytaj więcej: Jedna z największych kopalni BTC, Riot Platforms, pozywa władze USA

Kursy kryptowalut 26.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.