Kryptowalutowe Oscary. Oto nominacje pierwszej edycji CMC CRYPTO | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowe Oscary. Oto nominacje pierwszej edycji CMC CRYPTO

Filip Dzięciołowski
kryptowaluty oscary

Serwis CoinMarketCap ogłosił przed weekendem powołanie do życia pierwszej w historii gali rozdania nagród dla projektów ze sektora kryptowalut. Jak piszą organizatorzy, inicjatywę tę można porównać do Oscarów, czyli najbardziej prestiżowych nagród filmowych. 


  • Nagrody CMC Crypto Awards są przyznawane za wybitne osiągnięcia w rozwoju poszczególnych segmentów ekosystemu kryptowalut/blockchain,
  • Przedstawiono nominacje w 8 kategoriach,
  • Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w dniu 6 marca podczas ceremonii wręczenia nagród.

Czas docenić ważne postacie z sektora krypto i Web3

Popularny serwis CoinMarketCap, który śledzi uważnie kursy kryptowalut, prowadzi różne zestawienia z podziałem na poszczególne segmenty i analizuje dane on-chain, poinformował o swojej nowej inicjatywnie.

Jest nią pierwsza edycja internetowej gali rozdania nagród CMC Crypto Awards, która ma wyłonić najbardziej wyjątkowe projekty z danych segmentów rynku kryptowalut/blockchaina.

Jak się dowiadujemy, cel przyświecający temu wydarzeniu ma za zadanie jeszcze bardziej zjednoczyć społeczność cyfrowych aktywów oraz uhonorować wyjątkowe postacie, projekty i produkty, które napędzają rozwój kryptowalutowej gospodarki i Web3.

Od 21 lutego do 1 marca można oddawać głosy na poszczególne podmioty w danych kategoriach, z których zostanie wyłoniony zwycięzca. Kluczowe znaczenie będzie miała także decyzja niezależnej komisji ekspertów. Laureaci zostaną ogłoszeni 6 marca podczas specjalnej gali CMC Crypto Awards, która będzie transmitowana na żywo na platformie CoinMarketCap oraz na YouTube’ie.

Naszym zamiarem jest, aby CMC Crypto Awards stało się najbardziej rozpoznawalnym corocznym świętem Crypto i Web3. Pomyśl o tym jak o „kryptowalutowych Oscarach”, zabawnym sposobie na zgromadzenie całej branży i uczczenie ludzi i projektów, które napędzają branżę do przodu

– komentuje Rush Luton, czyli dyrektor generalny CoinMarketCap.

Kto zasługuje na kryptowalutowego Oscara?

W ramach pierwszej edycji tego wydarzenia ogłoszono 8 kategorii: Kryptowaluta Roku, Memecoin Roku, Najbardziej Innowacyjny Projekt NFT i Gaming, Budowniczy Mostów, Influencer Roku, Innowacja DeFi, Lider Roku oraz Najbardziej Innowacyjny L1/L2/Cross-chain.

Projekty, które wymieniono w kategorii Kryptowaluta Roku, to Ripple (XRP), Solana (SOL), Chainlink (LINK), Ethereum (ETH) i Toncoin (TON).

Natomiast o nagrodę Lider Roku zawalczą były dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao, dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong, dyrektor generalny Messari Ryan Selkis, współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin oraz dyrektor generalna Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) w Hongkongu Julia Leung.

Celem wyłonienia zwycięzcy kategorii Memecoin Roku jest podkreślenie wyjątkowego humoru i zaangażowania społeczności danego projektu. Nominację otrzymały Pepe, Milady, Memecoin, Bonk oraz ORDI.

Najbardziej Innowacyjne DeFi to tytuł, który powędruje do protokołu, który w wyjątkowy sposób przyczynił się do ewolucji w segmencie zdecentralizowanych finansów. Nominowane projekty to Uniswap, Unibot, EigenLayer , MakerDAO i Friend.Tech.

Najbardziej innowacyjny projekt L1, L2, Cross-Chain trafi do sieci, która wykazała znaczny postęp w skalowalności, bezpieczeństwie i interoperacyjności. Nominowane projekty to Arbitrum, Aptos, Axelar, ZKSync i Celestia.

Jeśli natomiast chodzi o miano Influencera Roku, to wśród nominowanych znaleźli się Lookonchain, ZachXBT, CryptosRUs, Wendy O i The DeFi Edge.

Budowniczy Mostów Roku to kategoria, która ma wyrazić uznane dla marek, które wdrożyły rozwiązania Web3 w celu zwiększenia adopcji tej technologii dla swoich klientów.

Nominacje trafił między innymi do BlackRock za wspieranie spotowych funduszy (ETF) dla bitcoina, PayPal za ich stablecoina PYUSD, Reddit za zgamifikowane awatary ułatwiające dostęp do Web3, Starbucks za programy lojalnościowe Web3 oraz Nike za łączenie mody, sportu, gier i Web3 w ramach strategicznych partnerstw.

Na koniec wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnego projektu NFT i Gamingu. Ta dotyczy projektów łączących świat niewymiennych tokenów (NFT) ze sztuką i grami, tworząc nowe sfery interaktywnej rozrywki na blockchainie. Nominowano w niej Blur, Pudgy Penguins, BendDAO, Big Time oraz Immutable

kryptowaluty oscaryreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.