Bitcoin wybija powyżej 53 500 USD. MicroStrategy dokonuje ogromnego zakupu BTC | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin wybija powyżej 53 500 USD. MicroStrategy dokonuje ogromnego zakupu BTC

Karolina Kropopek

Największa z kryptowalut doznała widocznego ożywienia cenowego w ciągu ostatnich godzin. W ślad za bitcoinem (BTC) poszło wiele czołowych altcoinów, doznając wzrostów na swoich wykresach.


  • Bitcoin odnotował nowe 26-miesięczne maksimum na swoim wykresie w okolicy 53 500 USD. Tymczasem reszta rynku podąża jego śladami,
  • Obok duzi inwestorzy gromadzą BTC. Największy korporacyjny posiadacz tej kryptowaluty ogłosił, że kupił kolejne 3 000 monet BTC za około 155 mln dol. 

Bitcoin z mocnym wybiciem

Cena największej z kryptowalut doznała gwałtownego wzrostu. W ciągu kilku minut jej kurs wzrósł o ponad 2 500 USD. Tym samym bitcoin wspiął się do poziomu niewidzianego od ostatnich 26 miesięcy. 

kurs-btc
Wykres BTC. Źródło: tradingview.com

Za BTC podążają również altcoiny. Dla przykładu kurs ethera (ETH) wzrósł powyżej 3 147 USD. Zmiana ta wynosi ponad 3,5% w zakresie dobowym. Tymczasem token przynależny do giełdy Binance – binance coin (BNB) na krótko przekroczył poziom 400 USD za monetę po raz pierwszy od maja 2022 r. 

Tydzień wcześniej kurs bitcoina tkwił w martwym punkcie, ponieważ po doznaniu korekty nie mógł on przekroczyć 52 000 USD. Choć wydawało się, że konsolidacja będzie kontynuowana, optymizm szybko powrócił na rynek. 

MicroStrategy gromadzi BTC

Obok warto wspomnieć, iż największy korporacyjny posiadacz bitcoinów wśród spółek publicznych w dalszym ciągu napełnia swoje kieszenie monetami BTC. Z najnowszego ogłoszenia wydanego przez MicroStrategy wynika, że dodał on do swojego portfela aż 3 000 BTC, które kupił za około 51 813 USD za sztukę.

Za sprawą najnowszego zakupu, wspomniana firma może dumnie pochwalić się trzymaniem 193 000 BTC. Przedsiębiorstwo to wydało na bitcoiny 6,09 mld dol. Daje to średnią cenę 31 544 USD za BTC. 

Należy wspomnieć również, iż ogłoszenie o zakupie kolejnych bitcoinów, wydane przez Michaela Saylora (prezesa wykonawczego w MicroStrategy) nastąpiło po przykrym incydencie na platformie X, w ramach którego konto firmy MicroStrategy zostało zhakowane, a atakujący zdołali opublikować post z linkiem phishingowym, który pozbawił kilka osób setek tysięcy dolarów. 
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.