Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.08.2023]

Kursy kryptowalut 24.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Najniższy poziom bitcoinów na giełdach od 5 lat

W ostatnim roku CEX-y, czyli scentralizowane giełdy kryptowalut, znacznie straciły na zaufaniu uczestników tego rynku. Świadczy o tym wysoki poziom odpływów cyfrowych aktywów z tego typu platform. Jak zauważono, wczoraj z największej na świecie giełdy – Binance – w jednym momencie (w jednej minucie!) wypłacono nagle 5 tys. BTC przez kilka podmiotów. Dane analityczne pokazują, że wszystkie giełdy notują spadki poziomu zdeponowanych bitcoinów.

Czytaj więcej: Dziwne zachowanie wielorybów na Binance. Nagle z giełdy wypłacono tysiące BTC

SIM Swap robi się coraz większym zagrożeniem

Popularny blockchainowy detektyw – ZachXBT – ostrzegł na X wszystkich swoich obserwatorów przed zagrożeniem, jakim jest SIM Swap. Polega to na nielegalnym stworzeniu duplikatu naszej karty SIM, przez co przestępcy są w stanie uzyskać dostęp do różnych kont, w tym tych, na których są zdeponowane nasze aktywa. Jak poinformował cyberdetektyw, w ostatnich miesiącach odnotowano naprawdę spory wzrost kradzieży dokonywanych przy pomocy tego sposobu.

Czytaj więcej: ZachXBT dzieli się niepokojącymi danymi dot. użycia tego rodzaju SCAMu

Pantera Capital z byczą prognozą dot. ceny BTC

Gigant zarządzania cyfrowymi aktywami opublikował nowy raport zatytułowany ”Blockchain Letter”, w którym przedstawione są wnioski z analizy ruchów cenowych pierwszej kryptowaluty w oparciu o jej Halving. Jak wskazano, w obecnym cyklu najgorsze powinno być już za nami, ale na wybicie ceny BTC powinniśmy jeszcze trochę poczekać. Jednakże, wskazując na pewne zależności z poprzednich Halvingów, oszacowano kiedy bitcoin pokaże na wykresie cenę ok. 150 tys. dolarów.

Czytaj więcej: Pantera Capital wskazuje czas wzrostu ceny BTC do 150 tys. dolarów

Bitstamp wycofuje staking ETH ze Stanów Zjednoczonych

W wyniku narastającej presji regulacyjnej, którą napędza polityka Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), kolejne podmioty z sektora kryptowalut działające w Stanach Zjednoczonych zaczynają się wycofywać z tego rynku. Najdłużej działająca na świecie giełda – Bitstamp – kilka tygodni po tym, jak wyłączyła handel topowymi altcoinami ze swojej oferty dla klientów z USA, ogłosiła, że i również wycofuje opcję stake’owanie etheru.

Czytaj więcej: Kolejna giełda w USA rezygnuje ze stakingu etheru

Kolejny deweloper Tornado Cash aresztowany

Amerykański Departament Sprawiedliwości dalej stara się zaszkodzić działaniu kryptowalutowego miksera Tornado Cash. Po tym, jak w zeszłym roku nałożono na niego sankcje, przez co platforma oficjalnie jest niedostępna w Stanach Zjednoczona (w praktyce jej zdecentralizowany charakter sprawia, że dalej można z niej korzystać), teraz zaatakowano dwóch deweloperów, którzy przyczynili się do powstania tego protokołu. Jeden zdążył już zostać zatrzymany przez FBI, a drugi z nich jest objęty specjalnymi sankcjami.

Czytaj więcej: Twórcy Tornado Cash mają poważne kłopoty. Jednego aresztowało FBI

Digital Galaxy wspiera FTX w spłacie wierzycieli

Okazuje się, że działania podjęte przez nowego dyrektora generalnego FTX – Johna Raya III – zaczynają przynosić pierwsze efekty. Człowiek ten od kilku miesięcy pracuje nad tym, by postawić zbankrutowaną giełdę na nogi i doprowadzić do spłaty jej wierzycieli. Teraz poinformowano, że wsparcie w tym procesie może nadejść ze strony firmy Digital Galaxy. Ta natomiast ma pośredniczyć w sprzedaży aktywów, jakie udało się odzyskać giełdzie, by móc uregulować zależności wobec wierzycieli.

Czytaj więcej: FTX chce połączyć siły z gigantem rynku kryptowalut, by spłacić swoich wierzycieli

Zdziwisz się, jakie znany Ci marki korzystają z Blockchain-as-a-Service (BaaS)

Adopcja technologii rozproszonego rejestru danych, jakim jest blockchain, w ostatnich latach znacznie zaczęła rosnąć, a jej wdrożeniem zaczęły interesować się firmy z różnych gałęzi rynku. Wdrożenie i utrzymywanie własnej infrastruktury blockchain jest jednak kosztowne i skomplikowane, dlatego coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z produktu o nazwie Blockchain-as-a-Service (BaaS). Czym jest to rozwiązanie, jaki niesie ze sobą korzyści i jakie korporacje już z niego korzystają?

Czytaj więcej: Blockchain-as-a-Service (BaaS), czyli hit technologiczny dla firm

Litecoin przeżywa drugą młodość? W jego sieci padł ważny rekord

Młodszy brat bitoina, nazywany często ”cyfrowym srebrem”, ma powody do świętowania. Chociaż jesteśmy dopiero pod koniec trwania drugiego kwartału, to już padł roczny rekord przeprowadzanych transakcji w sieci tej kryptowaluty. Tym samym udało się przebić poprzedni rok, w którym zarejestrowano 39 milionów transakcji na tym blockchainie. Od początku 2023 roku natomiast przeprowadzono na nim już 46 milionów transakcji.

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1694426194819903777?s=20 

Shopify zezwala od teraz na płatności w USDC

Jeden ze światowych gigantów rynku e-c0mmerce zintegrował ze swoją platformą opcję Solana Pay. Dzięki temu użytkownicy Shopify mają możliwość podłączenia swoich cyfrowych walletów opartych na Solanie, takich jak Phantom lub Slope, by rozliczać płatności za dokonane zakupy w sieci ze sprzedawcami, którzy akceptują zapłatę z USDC.

Źródło: Coindesk

Kursy kryptowalut 24.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.