Kolejna giełda w USA rezygnuje ze stakingu etheru | Wiadomości | CrypS.

Kolejna giełda w USA rezygnuje ze stakingu etheru

Patryk Chodyniecki
Bittrex kończy działalność w USA

Bitstamp to kolejna giełda, która ogłosiła zakończenie usługi stakingu etheru (ETH) dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. 


Zaprzestanie oferowania usługi zaplanowano na 25 września 2023 roku. Klienci będą mogli otrzymywać nagrody za staking wyłącznie do tego dnia. Następnie wszystkie stake’owane aktywa zostaną wycofane.

Klienci będą nadal zdobywać nagrody za stakowanie do 25 września 2023 r., a po tym czasie wszystkie postawione aktywa przestaną być stakowane. Nagrody wraz z kwotą główną zostaną dodane do sald głównych kont użytkowników w Bitstamp

– przekazał CEO amerykańskiego oddziału platformy, Bobby Zagotta

Problemy giełdy 

Bitstamp to platforma, która została założona w 2011 roku w Słowenii. Jest najdłużej działającą do dziś giełdą kryptowalut na świecie i pierwszą, która uzyskała licencję w Europie. Stanowi jeden z 50 najbardziej aktywnych miejsc handlowych, jeśli chodzi o dzienny wolumen transakcji z kryptowalutami. Niestety, mimo posiadania atrakcyjnej historii i przychylności regulatorów na arenie międzynarodowej, postanowiła ona zakończyć staking dla klientów USA.

Dlaczego giełda podejmuje taką decyzję? 

Chociaż Bitstamp nie podał konkretnego powodu tej decyzji, wydaje się, że jest ona związana z niedawnymi działaniami ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wcześniej SEC skierowała zarzuty przeciwko podobnym platformom oferującym usługi stakingu, twierdząc, że są one papierami wartościowymi. Dotychczasowe podejście regulatora prawdopodobnie zaczyna płoszyć inne spółki, które oferują podobne usługi do tych firm, które aktualnie walczą w procesach sądowych z SEC. 

Wpływ decyzji na inne kraje

Decyzja Bitstamp wpisuje się w szerszy kontekst branży kryptowalut, ponieważ usługi stakingu dla klientów Bitstamp są już niedostępne w innych krajach, takich jak Kanada, Japonia, Singapur i Wielka Brytania. Dodatkowo powyższe działanie może realnie wpłynąć na amerykańskich użytkowników Bitstamp, którzy nie będą mieli już dostępu do opcji stakingu na platformie. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że Bitstamp pobiera 15% prowizji od wszystkich nagród za staking zatem odpadnie im całkiem niezły kawałek tortu finansowego. 

Podsumowanie

Decyzja Bitstamp o zakończeniu usług stakingu etheru dla klientów w USA podnosi pytania dotyczące przyszłości tej usługi w kontekście rosnących napięć regulacyjnych. Ostateczne wycofanie usługi nastąpi 25 września, a wszelkie nagrody wraz z kapitałem początkowym zostaną przelane na główne konta użytkowników.

Bittrex kończy działalność w USAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.