Pantera Capital wskazuje czas wzrostu ceny BTC do 150 tys. dolarów | Wiadomości | CrypS.

Pantera Capital wskazuje czas wzrostu ceny BTC do 150 tys. dolarów

bitcoin kurs Bitcoin [BTC]

Pantera Capital to firma zajmująca się zarządzaniem aktywami. Ponownie wzięła pod lupę rynek kryptowalut. Jej zdaniem kurs bitcoina wzrośnie do ok. 150 000 USD. Pytanie brzmi, kiedy.


Pantera Capital prognozuje kurs BTC

Obecnie na rynku kryptowalut panuje ponownie… nuda. Kurs bitcoina spadł w skali 7 dni o 7% i dziś za 1 BTC płaci się ok. 26 545 USD. Czy to dobry czas na kupowanie bitcoinów?

Pantera Capital przeanalizowała dane historyczne. Analitycy firmy dostrzegli ciekawy wzorzec. Okazuje się, że cena bitcoina osiągała dotąd “najniższy poziom 477 dni przed Halvingiem“. Oznaczałoby to, że najgorsze w tym cyklu jest za nami. I faktycznie, dołek na wykresie BTC/USD inwestorzy wyrysowali najpewniej pod koniec 2022 r. Zgodnie ze schematem teraz kurs BTC powinien zacząć się “wspinać”, “a następnie eksplodować”.

Jak podano dalej w notatce Pantery, „wzrosty po Halvingu trwały [w poprzednich cyklach] średnio 480 dni”. Jeżeli historia się powtórzy, bitcoin osiągnie swoje ATH w tym cyklu w lipcu 2025 r. Wtedy zaś za jednego bitcoina mamy płacić 148 000 USD.

Wpływ Halvingów na kurs bitcoina

Następnie Pantera przeanalizowała to, jak podział nagrody dla górników wpływa na cenę BTC.

Halving w 2016 r. zmniejszył podaż nowych bitcoinów tylko o jedną trzecią w porównaniu z pierwszym. Co ciekawe, miał on dokładnie jedną trzecią wpływu na cenę. Halving w 2020 r. zmniejszył podaż nowych bitcoinów o 43% w porównaniu z poprzednim halvingiem. Miało to aż 23-procentowy wpływ na cenę

– czytamy dalej.

Na bazie takich wyliczeń eksperci doszli do wniosku, że ATH zobaczymy na wykresie w lipcu 2025 r. i na poziomie ok. 150 000 USD.

Warto dodać, że wpływ na cenę bitcoina może mieć wiele innych czynników, nie tylko Halving. Wiele będzie zależało od polityki Fedu – od tego, czy bank centralny USA w końcu zdecyduje się obniżyć stopy procentowe. Do tego rynek z zapartym tchem czeka na decyzję SEC w kluczowej sprawie. Komisja może za parę miesięcy zezwolić na powstanie ETF-a rynku spot bitcoina. Wszystkie te czynniki mogą mocno napędzić wzrosty na rynku lub je stłumić.

bitcoin kursreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.