Dziwne zachowanie wielorybów na Binance. Nagle z giełdy wypłacono tysiące BTC | Wiadomości | CrypS.

Dziwne zachowanie wielorybów na Binance. Nagle z giełdy wypłacono tysiące BTC

Redaktor: Albert Czajkowski

Duzi posiadacze czołowej kryptowaluty wycofali ponad 5 tys. monet BTC z największej na świecie giełdy wirtualnych walut w ciągu zaledwie 1 minuty. Jakie mogą być powody tych nagłych ruchów?


Platforma prowadzona przez chińsko-kanadyjskiego przedsiębiorcę Changpeng Zhao zmaga się w ostatnim czasie zarówno z presją ze strony regulatorów, jak i stale napływającymi teoriami spiskowymi na jej temat. W efekcie zaufanie do niej pozostaje mocno osłabione. 

Wieloryby wypłacają BTC z Binance

Zgodnie z informacjami przedstawionymi na platformie X (dawnym Twitterze) przez konto Whale Alert w środę (tj. 23 sierpnia br.) doszło do 5 dużych wypłat z Binance w tym samym czasie. Łącznie z giełdy tej wycofano wówczas 5 729 BTC o ówczesnej wartości 150 mln dol. 

Chociaż każda z transakcji została przeprowadzona oddzielnie, wszystkie trafiły do tego samego bloku sieci Bitcoina o numerze 804 522. Być może inwestorzy zmówili się ze sobą, aby dokonać wypłaty. 

Przykre doświadczenia z poprzednich lat, szczególnie z 2022 r., kiedy to upadły projekty tj. Terra, czy platforma kryptowalut FTX skłoniły członków społeczności do refleksji oraz większej ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo środków. Z tego też powodu przy licznych negatywnych doniesieniach na temat Binance mogą oni bać się przechowywać na tej giełdzie swoje aktywa. 

Według danych pochodzących od CryptoQuant platforma zarządzana przez Changpeng Zhao odnotowała 6 ujemnych dni z rzędu ze względu na odpływy środków w BTC, które górowały nad wpływami. 

Inne giełdy również odnotowują wypłaty

Oczywiście, aby mieć rzeczywisty obraz sytuacji, warto spojrzeć na salda pozostałych platform kryptowalutowych. Okazuje się, iż nie tylko czołowa z nich doświadcza zwiększonych wypłat środków. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi od Glassnode salda największych giełd kryptowalut spadły do 5-letnich minimów. Obecnie na adresach kryptograficznych przypisanych do znanych scentralizowanych platform (CEX-ów) znajduje się jedynie 2,27 mln monet BTC. 

Choć odpływy aktywów nie są czymś pozytywnym dla przedsiębiorstw kryptowalutowych, z drugiej strony mogą one wskazywać na chęć “trzymania” wirtualnych walut w zakresie długoterminowym. W tym celu kryptowaluty przenoszone są do tzw. zimnych portfeli pozwalających na przechowywanie kluczy prywatnych w trybie offline. 

Odpływy wirtualnych walut z giełd często świadczą o tym, że inwestorzy nie mają zamiaru ich sprzedawać w najbliższym czasie. Niedawne wypłaty BTC mogą więc wskazywać na nadzieje związane ze wzrostem wartości bitcoina w przyszłości. 

W chwili pisania tego tekstu czołowa kryptowaluta handluje w okolicy 26,2 tys. dol. W ubiegłym tygodniu potaniała ona o ponad 10%. Od ATH dzieli ją natomiast więcej niż 60%.

kurs-btc
Wykres ceny bitcoina. Zakres 7-dniowy. Źródło: coinmarketcap.com

Choć wśród inwestorów panuje niepokój, liczni eksperci przekrzykują się ze swoimi prognozami dot. wzrostów wartości bitcoina. Wielu z nich wiąże je ze zbliżającym się Halvingiem, który może niejako wywrzeć presję na cenę.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.