Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.07.2023]

Kursy kryptowalut 24.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 lipca 2023 roku


Spis treści:


Worldcoin wystartował. Vitalik Buterin krytykuje projekt

Dziś swoją oficjalną premierę miał projekt Worldcoin oraz jego natywny token WLD. Za tym przedsięwzięciem stoi m.in. Sam Altman, czyli również założyciel OpenAI i twórca ChatGPT. Misją Worldcoin jest wygenerowanie naszej cyfrowej tożsamości, która jest tworzona na podstawie dokładnego skanu naszych gałek ocznych. Wspomniany token pojawia się już na wielu topowych giełdach, m.in. na Binance, a jego wartość w dniu premiery znacznie skoczyły do góry. Jednakże wiele osób ze społeczności kryptowalut krytykuje projekt obawiając się jego negatywnych skutków. Wśród postaci, które wyraziły swoje obawy w tej kwestii, jest Vitalik Buterin.

Czytaj więcej: Cyfrowa tożsamość od twórców ChatGPT. Worldcoin oficjalnie wystartował

Autor ”Czarnego Łabędzia” wieszczy koniec kryptowalut

Nassim Nicholas Taleb to amerykański ekonomista, ale światową sławę przyniosła mu bestsellerowa książka ”Czarny Łabędź”. Pisarz jest jednak niezbyt przychylny cyfrowym aktywom. Teraz stwierdził, że z tego rynku coraz więcej więcej osób ucieka, bowiem ”moda na kryptowaluty” dobiega końca. Swoją wypowiedź jednak uargumentował wskazując na kilka czynników, w tym ”nowe zamiłowanie” inwestorów. Ciężko jest ocenić tak naprawdę czy ma rację, a może dopiero za kilka lat będziemy w stanie to stwierdzić.

Czytaj więcej: Moda na kryptowaluty dobiega końca – twierdzi autor ”Czarnego Łabędzia”

Twitter już nigdy nie będzie taki sam jak kiedyś

Trwa rewolucja giganta social media rozpoczęta w październiku 2022 roku po przejęciu serwisu przez Elona Muska. Ekscentryczny miliarder nie jest zbyt sentymentalny do klasycznych znaków markowych platformy i konsekwentnie realizuje swoją wizję przekształcenia Twittera w ”super aplikację do wszystkiego”. Co za tym idzie, serwis na naszych oczach ulega przemianie w zupełnie nowy twór.

Czytaj więcej: Koniec Twittera? Elon Musk ogłosił szalone zmiany

Procesor kryptowalutowych płatności okradziony na miliony dolarów

Alphapo to bramka płatnicza, która akceptuje wpłaty i cyfrowych aktywach i we FIATach. Z jej usług korzysta wiele firm, a najbardziej to kryptowalutowe kasyna. Teraz platforma padła ofiarą ataku, w wyniku którego ukradziono BTC, ETH i THX o wartości milionów dolarów. Śledztwo trwa, więc może się okazać, że wstępnie ustalona kwota 23 mln dolarów to nie wszystko. Już teraz wiadomo, że ciężko będzie wyśledzić sprawców.

Czytaj więcej: Kolejny atak na gorące portfele. Hakerowi udało się ukraść miliony dolarów

Dlaczego to właśnie Hongkong jest idealnym miejscem dla kryptowalut?

Hongkong w tym roku zezwolił na handel cyfrowymi aktywami. Jest to dosyć przełomowa zmiana ze względu na bliskie powiązania tego regionu z Chinami. Jakie cechy posiada to miasto, które mogą przyciągnąć do siebie młode projekty oraz inwestorów? Jak wygląda prowadzenie biznesu na jego terenie? Wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej: Kryptowaluty w Hongkongu: rewolucja finansowa w chińskim mieście

Rosja oficjalnie zatwierdza stworzenie CBDC

Vladimir Putin podpisał dokument zezwalający rosyjskiemu Bankowi Centralnemu na rozpoczęcie pilotażu ich cyfrowego rubla. Tym samym kraj ten dołącza do grona innych gospodarek starających się o swoją cyfrową walutę. W tym przypadku dążenia Rosji mogą mieć związek z licznymi sankcjami, jakie nałożono na ten kraj w następstwie działań wojennych przeciwko Ukrainie. Wygląda na to, że krok w stronę cyfrowych aktywów stanowi próbę obejścia narzuconych ograniczeń przez USA i państwa zachodnie.

Źródło: Crypto Briefing

Kurs bitcoina najniższej od ponad miesiąca.

Pierwsza kryptowaluta zaliczyła dziś spadek do poziomu 29 100 dolarów. W ciągu pierwszej godziny zlikwidowano ponad 50 000 pozycji i poniesiono straty o wartości 30,22 milionów dolarów w BTC. Na ten stan rzeczy składa się kilka czynników – negatywne doniesienia z rynku oraz kwestie makroekonomiczne. Jeśli chodzi o złe wieści dot. sektora kryptowalut, to można wymienić raport jednego z większych serwisów, w którym stwierdzono, że Binance jest oskarżane o Wash Trading. Jeżeli zaś chodzi o kwestie makroekonomiczne, to wszyscy oczekują środowego posiedzenia Fedu, podczas którego najpewniej zapadną kluczowe decyzje w kwestii stóp procentowych.

Źródło: Coindesk

Kiedy kolejne starcie Coinbase vs. SEC?

Batalia sądowa między giełdą kryptowalut Coinbase a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) posuwa się do przodu. Jak przekazał dyrektor ds. prawnych firmy – Paul Grewal – sędzia Nowojorskiego Sądu zatwierdziła wspólny wniosek obu stron o dalsze prowadzenie przesłuchań w sprawie zarzutów dot. giełdy. Oczywiście wszystko rozchodzi się to, że na platformie Coinbase handlowano ponoć niezarejestrowanymi papierami w postaci kryptowalutowych tokenów. Dodatkowo przedmiotem pozwu jest również program stakingu cyfrowych aktywów. Sędzia Katherine Polk Failla zarządziła, że Coinbase ma czas do 4 sierpnia na przedstawienie wstępnego briefu swojej obrony, a do 11 sierpnia musi złożyć dokumenty uzupełniające. Co więcej, SEC ma czas na przedstawienie sprzeciwu do 10 października.

Bitcoin osiąga ważny kamień milowy

W sieci pierwszej kryptowaluty wydobyto dziś blok numer 800 000. Społeczność BTC entuzjastycznie zakomunikowała o tym wydarzeniu podkreślając osiągniętą siłę odporności tego blockchaina.

Kursy kryptowalut 24.07.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.