Cyfrowa tożsamość od twórców ChatGPT. Worldcoin oficjalnie wystartował | Wiadomości | CrypS.

Cyfrowa tożsamość od twórców ChatGPT. Worldcoin oficjalnie wystartował

blockchain

Sam Altman, twórca ChatGPT i OpenAI, startuje z Worldcoin. To projekt, który powstał w 2021 roku podczas pandemii COVID-19. Chodzi o skanowanie gałek ocznych użytkowników w zamian za dostęp do „największej na świecie sieci tożsamości i finansów”.


Altman chce zrobić biznes na gałkach ocznych

Wiadomo, że projekt jest dziś oparty na sieci głównej Optimism (OP), drugiej warstwy skalowalnego rozwiązania Ethereum. Produkty firmy są dostępne w 35 miastach, w 20 krajach na całym świecie. Użytkownicy mogą zarejestrować się na specjalnej stronie, zweryfikować swoje konto, a następnie wejść na platformę opartą na łańcuchu bloków.

Jaka jednak dokładnie idea stoi za Worldcoinem? Współzałożyciel projektu i zarazem dyrektor generalny Tools for Humanity, firmy odpowiedzialnej za rozwój krytycznych elementów ekosystemu projektu, Alex Blania, wytłumaczył to w następujący sposób:

W dobie sztucznej inteligencji potrzeba dowodu tożsamości nie jest już tematem poważnej debaty; zamiast tego kluczowe pytanie dotyczy tego, czy rozwiązania w zakresie potwierdzania tożsamości, które mamy, mogą być przede wszystkim oparte na prywatności, zdecentralizowane i maksymalnie włączające.

Na platformie Worldcoin zarejestrowało się już ponad 2 miliony użytkowników. Możliwe, że to tylko początek wielkiej ekspansji. Już sam fakt, że za firmą stoi Sam Altman, ojciec sukcesu ChatGPT, może znacznie przyczynić się do sukcesu projektu.

Co daje mi rejestracja w Worldcoin?

Co jednak daje rejestracja w systemie projektu? W jej wyniku użytkownicy mają móc uzyskać dostęp do usług finansowych, pomocy rządowej, opieki zdrowotnej i innych korzyści. Istotną rolę ma odegrać token Worldcoin. Będzie „bezpłatnie dystrybuowany”. Każdy może go dostać, bowiem każdy “jest wyjątkowym człowiekiem”. Innymi słowy, użytkownicy otrzymają zapłatę w tokenie za to, że zweryfikują swoją tożsamość na platformie.

Balni dodał, że “dzięki swojej unikalnej technologii Worldcoin ma na celu zapewnienie każdemu na świecie, niezależnie od pochodzenia, położenia geograficznego czy dochodów, dostępu do rozwijającej się gospodarki cyfrowej i globalnej w sposób zdecentralizowany i chroniący prywatność”.

Te cele na poziomie protokołu są ściśle zgodne z naszymi celami dotyczącymi World App

– powiedział.

blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.