Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowalut 23.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Kłopoty Changpeng Zhao odbijają się wzrostowo na FTT

Na pewno są i takie osoby, które otwarcie cieszą się z rezygnacji Changpeng Zhao z fotela prezesa Binance oraz tego, w jakiej sytuacji obecnie się znalazł. Od momentu pojawienia się tej informacji zauważono wystrzał ceny tokena FTT od giełdy FTX, z którym Zhao był w przeszłości powiązany, jednakże postanowił te więzi zerwać. Jest to zdecydowanie ciekawy paradoks.

Czytaj więcej: Kapitulacja CEO Binance pompuje kurs tego tokena o 66%. Ciekawa ironia losu

Nadchodzi ”początek końca” według topowego analityka

Jeden z najpopularniejszych kryptowalutowych analityków twierdzi, że ceny wielu altcoinów są sztucznie napompowane, a bitcoin z pewnych względów może spaść jeszcze o ponad 50% na wykresie cenowym.

Czytaj więcej: Spadek kursu bitcoina poniżej 20 000 USD? Bessa się kończy, ale to jest możliwe

UWAGA na SCAMy dotyczące Shiba Inu

W ekosystemie SHIB pojawiło się ostatnio sporo nowych oszustw, które czasami naprawdę ciężko odróżnić od prawdziwej akcji, typu airdrop, ale i nie tylko. To zagrożenie dotyczy także powiązanych kryptowalut, jak BONE. Miejcie się na baczności. Szczegóły w artykule.

Czytaj więcej: Społeczność SHIB zagrożona! Ważny ALERT dla inwestorów

Zapowiada się na to, że AI wykosi pracowników z kolejnej branży

Większość rynków pracy na przestrzeni lat ulega zmianom w różnych stopniach w zależności od danej profesji. Jednakże wdrożenie sztucznej inteligencji do struktur danych przedsiębiorstw może stanowić taki gamechanger, jakiego sobie jeszcze nie jesteśmy w stanie wyobrazić. Ostatnie badania pokazują, że ta technologia może niebawem spokojnie zastąpić wiele osób w sektorze finansowym.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja uderza w rynek finansów. Kto może stracić pracę?

Zgarnij do 50 USD w BTC od Ledgera

Jutro jest święto wszystkich Januszy Promocji (którymi sami jesteśmy), czyli Black Friday! Z tej okazji pochodzący z Francji producent portfeli sprzętowych na kryptowaluty przygotował bardzo fajną promocję na swoje urządzenia. Przy okazji można zgarnąć trochę środków w cyfrowych aktywach.

Czytaj więcej: Ledger rozdaje 50 USD w bitcoinie w ramach Black Friday!

Dzięki SKALE zaoszczędzono ponad 2 miliardy dolarów na opłatach

Topowa platforma analityczna przedstawiła zarys ostatnich zdarzeń dotyczących sytuacji cenowych dwóch naprawdę dobrze rokujących projektów. Dodatkowo wskazała za pewną cechę dot. ETH, która może być sygnałem poprzedzającym wybicie tej kryptowaluty. LINK oraz SKL mają za sobą świetny miesiąc i nic wskazuje, by trend miał się odwrócić.

Czytaj więcej: Te projekty zaliczyły ostatnio po 100% wystrzału kursu. Santiment twierdzi, że to nie koniec

Błąd z transferem BTC kosztował ponad 3 mln dolarów

Ktoś wysyłając 139 bitcoinów dokonał złych ustawień kosztów transakcyjnych i finalnie do odbiorcy z tej sumy trafiło tylko 55,77 BTC. Okazało się, że mempool (czyli taka poczekalnia dla transakcji do zatwierdzenia przez górników) zainkasował aż 3,1 miliona dolarów w kryptowalucie za dodanie jej szybciej do kolejnego bloku. Ciekawe jak się zakończy ta sprawa.

Prokuratura USA nie chce wypuścić Changpeng Zhao z kraju

Były już dyrektor generalny Binance ma w planach opuścić Stany Zjednoczone w najbliższy poniedziałek. Najpóźniej w lutym 2024 roku musi pojawić się ponownie w tym kraju na rozprawie sądowej w Seattle. Tamtejsza prokuratura wnioskuje jednak o zmianę umowy dot. jego kaucji na 175 mln dolarów, która pozwalałaby mu pozostać na wolności do tego czasu. Według ich propozycji należy zabrać mu paszport bowiem niby Zhao może już nie wrócić do USA i do końca życia przebywać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie jest prawnym obywatelem.

Źródło: The Block

Kurs kryptowalut 23.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.