Społeczność SHIB zagrożona! Ważny ALERT dla inwestorów | Wiadomości | CrypS.

Społeczność SHIB zagrożona! Ważny ALERT dla inwestorów

Shiba Inu SCAM

Posiadacze młodszego brata dogecoina (DOGE), a także kilku innych memecoinów mogą wpaść w sidła zastawionych na nich pułapek w postaci fałszywych airdropów tokenów.


Profil na platformie X widniejący pod nazwą “Shibarmy Scam Alerts” ostrzega przed rosnącą ilością oszustw, których celem są inwestorzy shiba inu (SHIB) oraz podobnych kryptowalut.

Uwaga na SCAM

W swoim najnowszym alercie konto zaangażowane w wykrywanie oszustw oraz ochronę przed nimi społeczności wirtualnej waluty SHIB zaalarmowało do użytkowników tych memecoinów, aby ci uważali na fałszywe strony internetowe oferujące rzekome zrzuty tokenów, proszące przy tym o dostęp do portfela kryptograficznego.

Eksperci zalecają, by zawsze sprawdzać adresy URL oraz nie wpisywać danych związanych z logowaniem do platformy przed należytym sprawdzeniem, czy jest ona oryginalna. “Shibarmy Scam Alerts” proponuje, aby niepewne osoby skontaktowały się z nim w razie wątpliwości.

W opublikowanym komunikacie oflagowane zostały dwie z takich SCAM-erskich witryn. Jedno z oszustw polegało na wysłaniu rzekomego vouchera BONE do potencjalnej ofiary w pakiecie z fałszywym voucherem Shibarium NFT.

Ten drugi kusił nieświadome osoby możliwością wymiany go na 100 tys. USDC. Oczywiście oferta ta nie była prawdziwa. W ten sposób próbowano natomiast nakłonić ofiarę do przekazania kluczy prywatnych w celu kradzieży środków z jej portfela kryptograficznego.

Okazje zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe

Eksperci podkreślają, by zawsze zachowywać zdrowy rozsądek. Co więcej, zaznaczają, iż należy wchodzić w interakcję tylko ze zweryfikowanymi źródłami. Ogłoszenia o potencjalnych airdropach powinny znajdować się na oficjalnych stronach projektów kryptowalutowych bądź ich profilach w mediach społecznościowych. Jeśli takowych nie ma, najprawdopodobniej mamy do czynienia z próbą podszywania się i oszustwa.

Pułapki na rynku wirtualnych walut zwykle zastawiane są na osoby początkujące bądź nieobeznane z tą branżą. Zanim więc zaczną one swoją przygodę z tą klasą aktywów, powinny postawić na edukację pod kątem tego, jak nie dać się oszukać.

Shiba Inu SCAMreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.