Te projekty zaliczyły ostatnio po 100% wystrzału kursu. Santiment twierdzi, że to nie koniec | Wiadomości | CrypS.

Te projekty zaliczyły ostatnio po 100% wystrzału kursu. Santiment twierdzi, że to nie koniec

Jacek Walewski

Platforma analityczna Santiment twierdzi, że projekt Skale Network (SKL) ma spory potencjał, by kontynuować swoje wzrosty cenowe. Zwiększył on bowiem swoją kapitalizację rynkową od połowy sierpnia ponad trzykrotnie.


Skale Network (SKL) i potencjał do wzrostu

Według Santiment inwestorzy zajmują aktualne krótkie pozycje na Skale Network, obstawiając, że cena wkrótce spadnie. Jednakże zdaniem firmy „SKL może wzrosnąć jeszcze bardziej, dopóki inwestorzy nie przestaną oczekiwać odbicia, ponieważ zlikwidowane szorty często działają jak paliwo rakietowe, które napędza wzrost wartości”.

SKL jest notowany obecnie po cenie 0,0601 USD, co oznacza wzrost o około 209% w porównaniu z najniższym poziomem – 0,0194 USD – osiągniętym w połowie października.

SKALE to sieć oparta na Ethereum, która cechuje się zerową opłatą za gaz. Jej użytkownicy zaoszczędzili dotychczas ponad 2 miliardy USD na opłatach.

Ether i LINK też zdrożeją

Następne w kolejce jest Ethereum. Santiment twierdzi, że drugi co do wielkości walor pod względem kapitalizacji rynkowej odnotowuje znaczny wzrost aktywności adresowej. Obecnie około 8,24% podaży etheru znajduje się na giełdach, co jest najniższym poziomem w historii, według analityków. W chwili pisania tego tekstu cena ETH wynosiła 2013 USD.

Potencjał do wzrostu ma też Chainlink (LINK). Santiment twierdzi, że wzrost kursu tej kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku tygodni został poprzedzony dużą akumulacją przez wieloryby.

Wracając do 17 października, kiedy cena chainlink spadła poniżej 7,40 dolarów, 200 największych inwestorów dodało do swoich portfeli nagle aż 40,18 miliona LINK. Niedługo potem cena tego waloru wzrosła o 125% w ciągu 25 dni i obecnie wynosi około 14,60 USD

– podaje firma.

W chwili pisania tego tekstu cena chainlink wynosiła 14,30 USD.

Bitcoin

Jak na tym tle wypada bitcoin (BTC)? Za jedną sztukę króla cyfrowych aktywów płaci się obecnie na rynku 37 350 USD. Oznacza to wzrost od wczoraj o 2% i spadek o 0,5% w skali tygodnia.

Cały rynek zdaje się jednak chyba czekać na przełom w sprawie ETF-ów. SEC ma podjąć do połowy stycznia decyzję o stworzeniu bitcoinowych funduszy. Gdy powie „tak”, na rynku możemy zobaczyć ogromny ruch wzrostowy.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.