Kapitulacja CEO Binance pompuje kurs tego tokena o 66%. Ciekawa ironia losu | Wiadomości | CrypS.

Kapitulacja CEO Binance pompuje kurs tego tokena o 66%. Ciekawa ironia losu

Changpeng Zhao

Od dwóch dni światowe media żyją tematem rezygnacji Changpeng Zhao z roli dyrektora generalnego giełdy Binance. Natywny token platformy w następstwie tych doniesień mocno stracił na wartości, jednakże inna kryptowaluta skoczyła w tym czasie o ponad 60%. I jest to aktywo, którego kurs spadł w zeszłym roku o ponad 90% w następstwie pewnego wpisu Zhao. 


Changpeng Zhao ustępując z dotychczas zajmowanego stanowiska poniekąd uchronił założoną przez siebie firmę przed potencjalnym załamaniem. Gdyby chińsko-kanadyjski przedsiębiorstwa nie ustąpił, Binance prawdopodobnie mogłoby podzielić los FTX, czyli giełdy, która upadła w dniu 11 listopada 2022 roku.

Dlaczego akurat wspominamy o platformie, której były CEO okazał się złodziejem i oszustem? Bowiem możemy obserwować właśnie dosyć ciekawy paradoks oraz ironię losu.

Przypomnijmy, że gdy w dniu 6 listopada zeszłego roku po pojawieniu się raportu do serwisu Coindesk, który rzucał światło na machlojki finansowe Sama Bankmana-Frieda, Changpeng Zhao ogłosił, że jego firma pozbędzie się posiadanych tokenów FTT, czyli natywnych kryptowalut FTX. W następstwie tej informacji, kurs tego aktywa w niespełna 3 godziny poleciał o 90% w dół.

Teraz natomiast wartość rynkowa FTT skoczyła o aż ponad 60% w ciągu dwóch dni, od kiedy Zhao ogłosił rezygnację z roli CEO Binance.

Kurs FTT znowu skacze do góry

Jeszcze we wtorek – 21 listopada – kurs tokena FTT znajdował się najniżej na poziomie cenowym 2,91 dolara. Od tego czasu jednak jego cena skoczyła o aż 66% do poziomu 4,86 dolara. To nie może być przypadek, że wzrost kursu akurat tego aktywa zbiegł się w czasie z przełomowym ogłoszeniem o odejściu charyzmatycznego CEO największej giełdy kryptowalut na świecie.

Co ciekawe, jak wynika z danych od platformy analitycznej Santiment, w ciągu ostatnich trzech dni dzienna ilość wielorybów kryptowaluty FTT, którzy akumulują do 100 do 100 tys. sztuk tego aktywa, wzrosła o prawie 10%. Na dany moment jest ich 4010 adresów.

W chwili pisania tego artykułu kurs FTT wynosi 4,67 dolara. Oznacza to również wzrost o aż 308% w skali miesiąca. Wcześniej cena natywnej kryptowaluty od zbankrutowanej giełdy mocno skoczyła po słowach prezesa SEC – Gary’ego Genslera – gdy też wypowiedział się w dobrym tonie o potencjalnej możliwości reaktywacji tej platformy.

Wykres cenowy FTT. Źródło: TradingView
Changpeng Zhaoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.