Spadek kursu bitcoina poniżej 20 000 USD? Bessa się kończy, ale to jest możliwe | Wiadomości | CrypS.

Spadek kursu bitcoina poniżej 20 000 USD? Bessa się kończy, ale to jest możliwe

Redaktor: Albert Czajkowski
Panika

Popularny pseudoanonimowy analityk znany na platformie X pod nickiem “CryptoCapo” podzielił się ze swoimi ponad 760 tysiącami obserwatorów niedźwiedzimi prognozami na temat ceny największej z kryptowalut.


Choć obecnie bitcoin handluje ponad poziomem 37,3 tys. dol., wczoraj doświadczył on załamania, a jego cena spadła w okolice 35,8 tys. dol. na wieść o zarzutach federalnych postawionych giełdzie Binance oraz jej byłemu dyrektorowi generalnemu – Changpengowi Zhao w Stanach Zjednoczonych.

Nadchodzi “masowa kapitulacja”

Dwa dni temu “CryptoCapo” oznajmił obserwującym go osobom, że nadchodzi “początek końca”. Słowa te odnosiły się do końca bessy na rynku wirtualnych walut, którą ma poprzedzać “masowa kapitulacja”.

Na pytanie o to, czy bitcoin może jeszcze spaść do okolic 12 tys. dol., wspomniany trader odparł, iż nie wyklucza takiej możliwości. W jego opinii krach w tym kierunku do cen z 2020 r., wyznaczyłby dno dla BTC.

Altcoiny mogą oberwać bardziej niż bitcoin

Przechodząc do analizy “alternatywnych” kryptowalut “CryptoCapo” uznał, że spadki na ich wykresach mogą być drastyczne wówczas, gdy BTC skoryguje swoją cenę do 12 tys. dol. za monetę.

Według wspomnianego eksperta niektóre z altcoinów już teraz wykazują oznaki osiągnięcia szczytu rynkowego. Inwestor ten zwrócił uwagę m.in. na spadające wolumeny. Co więcej, uznał, iż ceny wielu kryptowalut są sztucznie napompowane, ponieważ sentyment wokół nich panujący nie współgra z obecnym otoczeniem makroekonomicznym.

Czołowe wirtualne waluty podążają w ostatnim czasie śladami BTC. W zakresie dobowym, jak i 7-dniowym zmiany na ich wykresach pozostają niewielkie. Dla przykładu w ciągu ostatnich 24 godzin wartość kryptowalut z TOP10 nie uległa większym wahaniom cenowym niż 4%.

Panikareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.