Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.01.2024]

Kursy kryptowalut 23.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 23 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Kurs BTC wraca do poziomu z początku grudnia

W nocy największa z kryptowalut osunęła się na jakiś czas poniżej swojego psychologicznego poziomu 40 tys. dolarów. Czy jest czym się przejmować? Absolutnie! To świetna okazja dla tych, którzy nie załapali się na ten przedział cenowy, by dokupić. Skąd jednak taka korekta? Można by tu wskazać główny powód, którym jest Grayscale i ruchy związane z ich funduszem, ale i znalazłyby się też i inne, drobniejsze przyczyny. W każdym razie, bez paniki.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadł poniżej 40 tys. dolarów. Kryptowaluta traci prawie 20% od styczniowego szczytu

Twórcy Tornado Cash idą na wojnę z rządem USA

Walka, jaką toczą twórcy popularnego miksera kryptowalut w sądzie, pokazuje wiele patologii amerykańskiego systemu oraz jak potrzebne są mądre regulacje dot. rynku kryptowalut i zdecentralizowanych protokołów. Jeden z deweloperów Tornado Cash opublikował nagranie, w którym opowiada swoją historię…

Czytaj więcej: Deweloper Tornado Cash prosi o pomoc – „ten rok określi resztę mojego życia”

SEC wskazuje, jakim cudem ktoś przejął ich konto na X (weźcie do tego popcorn)

Bardzo poważna instytucja rządowa jak widać przykłada się w najwyższym stopniu do kwestii cyberbezpieczeństwa. Jednakże mieli naprawdę strasznego pecha, że ktoś wiedział, gdzie leży ich słaby punkt i zdołał przejąć ich konto na X, by doprowadzić do manipulacji na rynku bitcoina. Szanse na powodzenie takiej akcji są minimalne, a jednak “komuś” się udało.

Czytaj więcej: SEC wyjaśnia, jak „komuś” udało się przejąć ich konto na X, by opublikować newsa dot. ETF-ów

Meta znów próbuje wbić się na rynek kryptowalut

W ostatnich latach twórca Facebooka skupiał się w głównej mierze na swoim projekcie dot. metaverse’u, który przynosił mu w miliardowe straty. Potem Zuckerberg zafascynował się sztuczną inteligencją i postawił skierować wszystkie siły na pokładzie właśnie w stronę tego sektora. Okazuje się jednak, że temat kryptowalut wciąż znajduje się na liście planów Mety, czego firma dała wielokrotnie wyraz w składanych dokumentach w odpowiednich urzędach.

Czytaj więcej: Mark Zuckerberg znów coś kombinuje z kryptowalutami. Polityk z USA żąda wyjaśnień

Ważny projekt związany z gamingiem ma poważne kłopoty

Działający na rynku od blisko dekady projekt wspierający dystrybucję tokenów do ekosystemu gier blockchainowych poinformował, że sam stracił ponad 600 milionów sztuk swoich coinów. Powiadomiono już wszystkie giełdy, by wstrzymać wpłaty depozytów w tej kryptowalucie i wystosowano komunikat do swojej społeczności.

Czytaj więcej: Topowy projekt gamingowy traci 15 mln USD. Wartość jego tokena spadła o ponad 60%

W tym przypadku zamiast do psychologa ludzie zwracają się do AI

W ostatnich miesiącach powstaje coraz więcej produktów bazujących na sztucznej inteligencji, które mają nam zastąpić dane zjawiska z prawdziwego świata. O ile coś ma usprawniać naszą pracę lub dostarczać rozrywki w formie zabawy z tworzeniem czegoś, jest to jak najbardziej w porządku. Gorzej jednak, jeśli AI ma stanowić wypełnienie jakiegoś deficytu z naszego życia. Pamiętajcie, robot nigdy nie zastąpi prawdziwego terapeuty i nie pomoże nam pokonać naszych demonów.

Czytaj więcej: AI rodzi niebezpieczny trend. To problem dzisiejszego społeczeństwa

Kursy kryptowalut 23.01.2024

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.