Mark Zuckerberg znów coś kombinuje z kryptowalutami. Polityk z USA żąda wyjaśnień | Wiadomości | CrypS.

Mark Zuckerberg znów coś kombinuje z kryptowalutami. Polityk z USA żąda wyjaśnień

Karolina Kropopek
Meta kryptowaluty

Demokratka z Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA – Maxine Waters – wyraziła obawy dot. ostatnich wniosków złożonych przez Metę dot. znaków towarowych. Stwierdziła ona, iż te wskazują na chęć ponownego wejścia giganta mediów społecznościowych w przestrzeń związaną z cyfrowymi aktywami.


  • Maxine Waters wysłała list do dyrektora generalnego Mety oraz dyrektora operacyjnego tej firmy, kwestionując intencje wspomnianego przedsiębiorstwa dot. technologii blockchain i cyfrowych aktywów,
  • Członkini Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zwróciła szczególną uwagę na 5 wniosków o znaki towarowe złożonych przez Metę w ciągu ostatniego roku.

Meta ponownie interesuje się cyfrowymi aktywami?

Z listu skierowanego do Marka Zuckerberga oraz Javiera Olivana wynika, że spółka stojąca za największymi mediami społecznościowymi aplikowała o znaki towarowe obejmujące usługi tj. internetowe sieci społecznościowe i serwisy randkowe ułatwiające wymianę walut cyfrowych, rozwój sprzętu komputerowego i oprogramowania związanego z blockchainem oraz usługami handlu kryptowalutami.

Działania te następowały w ciągu ostatniego roku, mimo zapewnień pracowników Mety, iż ta nie pochyla się nad projektami dot. cyfrowych aktywów.

Należy przypomnieć, że Maxine Waters będąca autorką listu była głośną krytyczką innych przedsięwzięć kryptowalutowych wspomnianego konglomeratu technologicznego. W szczególności mowa tu o stablecoinie Libra, który później nosił nazwę Diem. Finalnie dawny Facebook nie uzyskał zgody na jego uruchomienie.

Gigant technologiczny pod lupą

W 2019 r. Meta stała w obliczu kontroli regulacyjnej w związku z planami uruchomienia własnej cyfrowej waluty. Wówczas to Maxine Waters, wraz z innymi prawodawcami, poprosiła o moratorium na te projekty ze względu na obawy o prywatność i bezpieczeństwo narodowe. Ostatecznie gigant technologiczny je porzucił.

Najnowszy list ma na celu wyjaśnienie, czy obecnie Meta stara się o uruchomienie platformy przeznaczonej do kryptowalutowych płatności. Jego autorka oczekuje również odpowiedzi na temat planów dot. niedawno złożonych wniosków o znaki towarowe.

Meta kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.