Topowy projekt gamingowy traci 15 mln USD. Wartość jego tokena spadła o ponad 60% | Wiadomości | CrypS.

Topowy projekt gamingowy traci 15 mln USD. Wartość jego tokena spadła o ponad 60%

Filip Dzięciołowski
GMEE exploit

Działająca na rynku od 2015 roku platforma dedykowana graczom, która jest wspierana przez Animoca Brands – Gamee – przekazała dziś ponure wieści. Doszło do sforsowania jednego ze smart kontraktów dot. ich tokena GMEE w sieci Polygon, przez co napastnik zdołał wyprowadzić sporą ilość tych aktywów. 


  • Nieidentyfikowany sprawca zdołał wyprowadzić aż 600 milionów tokenów GMEE, których wartość w momencie kradzieży była szacowana na około 15 mln dolarów,
  • W następstwie pojawienia się tej informacji kurs kryptowaluty spadł o ponad 60%, po czym zdołał nieco odbić. Twórcy projektu przekazali, że napastnik wykradł jednak tylko rezerwy zespołu. Wszystkie środki użytkowników są bezpieczne,

Gamee notuje poważne straty

Cyberprzestępcy nie mają wolnego nigdy i kolejny raz już w tym miesiącu dają o sobie znać. Tym razem celem ich ataku stał się topowy projekt skupiony na blockchainowych grach, czyli Gamee.

Jak poinformowano dziś, tj. 23 stycznia, doszło do nieautoryzowanego transferu środków projektu w postaci tokenów GMEE, które znajdowały się w sieci Polygon. Sprawca musiał mieć z góry obmyślony plan na ten skok, bowiem momentalnie do przejęciu kontroli nad 600 milionami tokenów wymienił je na ETH oraz MATIC na zdecentralizowanych giełdach.

Zespół projektu przekazał także, że do wyjaśnienia całego zajścia tymczasowo wstrzymano dostawy płynności na wszystkich DEX-ach oraz poinformowano wszystkie scentralizowane giełdy (CEX-y) obsługujące handel tym tokenem, by na razie wstrzymać działanie depozytów związanych z tym aktywem.

Wystosowano także komunikat do członków społeczności Gamee, który miał na celu uspokojenie ich, że posiadane przez nich środki pozostają bezpieczne.

Explit dotknął wyłącznie zastrzeżone rezerwy tokenów zespołu i żadne zasoby należące do społeczności nie zostały naruszone. Gamee nie nadzoruje ani nie zarządza żadnymi aktywami będącymi własnością społeczności

– napisano.

Głównym produktem projektu jest jego blockchain GAMEE, który jest wspierany przez produkujące oprogramowanie przedsiębiorstwo Animoca Brands będące niekwestionowanym gigantem technologicznym. Wspomniana sieć ma za zadanie generowanie i wdrażanie nowych tokenów do ekosystemów gier blockchainowych za pośrednictwem smart kontraktów do takich łańcuchów, jak Ethereum, Binance Smart Chain lub Avalanche.

Wracając do tematu natywnego tokena projektu – GMEE (GRA) – to jego kurs w momencie pisania tego artykułu znajduję się na poziomie 0,01229 dolara. Jest to o 52% mniejsza wartość niż 24 godziny temu.

Spadek kursu GMEE na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
GMEE exploitreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.