Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.02.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 20 lutego 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 lutego 2023 roku


Spis treści:


Hongkong zamierza znieść zakaz handlu kryptowalutami dla klientów detalicznych

Regulator finansowy Hongkongu (SFC) uległ naciskom lokalnych polityków i otworzył konsultacje w sprawie otwarcia rynku kryptowalut dla inwestorów detalicznych. Istnieje szansa, że mieszkańcy chińskiego terytorium zależnego otrzymają dostęp do licencjonowanych giełd cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Hongkong zamierza znieść zakaz handlu kryptowalutami dla klientów detalicznych


Hakerzy chcą ukraść Twoje kryptowaluty za pomocą nowych wirusów

W 2022 roku przestępcy stali się niezwykle aktywni w świecie krypto. Często do kradzieży cyfrowych aktywów wykorzystywali złośliwe oprogramowanie. Teraz, firma Talos zajmująca się bezpieczeństwem w Cisco ostrzegła przed nowym typem ransomware o nazwie MortalKombat oraz jego innej wersji Laplas Clippe.

Czytaj więcej: Hakerzy chcą ukraść Twoje kryptowaluty za pomocą nowych wirusów


John Deaton: “SEC chce rozszerzyć kategorie papierów wartościowych”

Założyciel Crypto-law – John Deaton uważa, że amerykańska SEC chce rozszerzyć definicję papierów wartościowych. Zdaniem biznesmena jest to dość celowy i niebezpieczny ruch ze strony regulatora. Co więcej, w ten sposób SEC ma próbować objąć wszystkie transakcje sprzedaży, w tym rynku wtórnego, który nie zależy od tego, kto wyemitował lub promował token.

Czytaj więcej: John Deaton: “SEC chce rozszerzyć kategorie papierów wartościowych”


Dziennikarze donoszą o zabójstwie założycielki OneCoin

Ruja Ignatova, założycielka OneCoin została rzekomo zabita w listopadzie 2018 roku na jachcie. Takie informacje podaje serwis BIRD, powołując się na dokumenty bułgarskiej policji. Ignatova nazywana „Crypto Queen” zaginęła od 2017 roku.

Czytaj więcej: Dziennikarze donoszą o zabójstwie założycielki OneCoin


Były kochanek “CryptoQueen” trafił za kraty na pięć lat

Gilbert Armenta, były kochanek Ruji Ignatovej (pseudonim CryptoQueen), trafi do więzienia na okres pięciu lat. Powodem jest fakt, iż wyprał on 300 milionów dolarów zysków z piramidy OneCoin. Początkowo prokuratura żądała aż 7 lat pozbawienia wolności, jednak Armenta już w 2018 roku przyznał się do winy, dzięki czemu jego wyrok został skrócony.

Czytaj więcej: Były kochanek “CryptoQueen” trafił za kraty na pięć lat


W 2022 roku firmy kryptowalutowe wydały na lobbing w Waszyngtonie 22 mln USD

Firmy z branży krypto w ubiegłym roku przeznaczyły 21,55 milionów dolarów na lobbing w Waszyngtonie. Wydatki w 2022 roku były ponad dwukrotnie większe niż nakłady lobbingowe tej branży w 2021 roku, które w tym czasie wyniosły 8,29 milionów dolarów.

Czytaj więcej: W 2022 roku firmy kryptowalutowe wydały na lobbing w Waszyngtonie 22 mln USD


Krypto-fundusz hedgingowy Galois Capital kończy działalność przez upadek FTX

Galois Capital ogłosiło zakończenie działalności, ponieważ połowa jego środków utknęła na upadłej giełdzie kryptowalut FTX. Fundusz hedgingowy miał stracić przez to aktywa o wartości 100 mln dolarów. Pozostałe środki mają wrócić do inwestorów. Galois sprzeda swoje roszczenia po 16 centów za 1 dolara. –> źródło: The Block


SEC stawia zarzuty zawodnikowi NBA za promowanie Ethereum Max

17 lutego Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła zawodnika NBA – Paula Pierce’a o nielegalne promowanie tokena EMAX na swoich kontach w mediach społecznościowych. Token EMAX był oferowany i sprzedawany przez EthereumMax.

Pierce zgodził się zapłacić karę w wysokości 1 115 000 USD, plus około 240 000 USD tytułem rekompensaty i odsetek wstępnych. Nie przyznał się jednak do winy lub jej nie zaprzeczył, aby uniknąć większych sankcji ze strony organów regulacyjnych. Zabroniono mu również promowania jakichkolwiek “kryptowalutowych” papierów wartościowych przez trzy lata. –> źródło: CryptoPotato


CoinShares: Zarządzanie bitcoinem przez sześciu deweloperów to mit

Eksperci z CoinShares postawili obalić ustalenia The Wall Street Journal, który opublikował artykuł pod tytułem: “Przyszłość Bitcoina zależy od małej grupy tajnych programistów”. Według firmy procesem tworzenia pierwszej kryptowaluty i zatwierdzania oprogramowania Bitcoin Core zajmuje się duża, rozproszona grupa pracowników. –> źródło: bits.media

Uczestnicy procesu mogą proponować zmiany w kodzie, testować je, recenzować i dawać komentarze. Każdy zaangażowany w projekt Bitcoin Core jest uważany za uczestnika. Ten otwarty impuls współpracy jest kluczowy dla sukcesu projektu i jego dalszego rozwoju.


Hotele w Bahrajnie zaczynają przyjmować krypto płatności

Novotel Bahrain Al Dana Resort jest pierwszym hotelem w Królestwie Bahrajnu, który umożliwia płatności w bitcoinach. Obiekt zawarł umowę z firmą zajmującą się płatnościami online Eazy Financial Services. Przy wejściach do hotelu zostaną zainstalowane specjalne terminale, które umożliwią chętnym płacenie za pośrednictwem aplikacji Binance. Inicjatywa Novotel Bahrain Al Dana Resort uzyskała zgodę władz reprezentowanych przez Bank Centralny Bahrajnu. –> źródło: bits.media


Hash rate sieci Litecoin bije nowy rekord

Fundacja Litecoin poinformowała, że hash rate sieci kryptowaluty osiągnął nowy rekord 886,17 Тh/s. LTC zyskał 5,6% w ciągu ostatniego tygodnia i około 40% od początku roku. Bitcoin i eter w tym samym okresie wzrosły odpowiednio o 13,5% i 11,9%. Sieć Litecoin w ostatnim tygodniu przetworzyła również swoją 144 milionową transakcję. –> źródło: Coinwarz


Helium podaje datę migracji na blockchain Solana

Zdecentralizowana sieć Helium przeniesie się w całości na blockchain Solana 27 marca. Proces rozpocznie się około godziny 15:00 UTC. Wraz głównym tokenem Helium – HNT migrują także MOBILE i IOT. Zaktualizowana zostanie również aplikacja Helium Wallet. Historia transakcji dokonanych na opuszczanej warstwie pierwszej pozostanie publiczna. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 20 lutego 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.