John Deaton: "SEC chce rozszerzyć kategorie papierów wartościowych" | Wiadomości | CrypS.

John Deaton: “SEC chce rozszerzyć kategorie papierów wartościowych”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Założyciel Crypto-law uważa, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) chce rozszerzyć definicję papierów wartościowych. Zdaniem biznesmena jest to dość celowy i niebezpieczny ruch ze strony regulatora.


John Deaton odpowiedział na pytanie prawnika zajmującego się kryptowalutami i rozwojem Web3, Michaela Seliga. Dotyczyło ono ostatnich działań SEC w branży krypto. Opisując działania regulatora, Selig przytoczył analogię ze świata piłki nożnej. Według niego, SEC przeniósł słupki bramki w środku gry, zmieniając definicję kategorii aktywów cyfrowych:

“To dobrze zaplanowana i skoordynowana strategia. Komisja proponuje nowe i niebezpieczne pomysły, rozszerzając samo pojęcie papierów wartościowych. Zaczęło się od nazwania tokenów takich jak XRP, LBC, DRGN i innych ‘papierami wartościowymi’.

Prawnik przytoczył ruch SEC, który uznał tokeny opakowane za papiery wartościowe, ponieważ były one “kwitami na papiery wartościowe”. Komisja rozszerzyła tę klasyfikację, aby uwzględnić również stablecoiny, ponieważ są one “prawami do przypisania lub zakupu papierów wartościowych”.

Według Michaela Seliga, SEC może pójść jeszcze dalej i przypisać taki status do Ethereum. Korzystając z nowej kategoryzacji, która obejmuje stablecoiny, SEC mógłby zastosować ją do każdej krypowaluty – uważa prawnik. Może to być krok do jeszcze większej regulacji w przyszłości.

John Deaton zgodził się z Seligiem, że SEC skupia się na nazywaniu cyfrowych aktywów papierami wartościowymi. Jego zdaniem jest to próba objęcia ich definicją wszystkich rund sprzedaży, w tym rynku wtórnego, który nie zależy od tego, kto wyemitował lub promował token.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.