Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [2.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [2.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 2.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 2 grudnia.


Spis treści:


Ethereum to papier wartościowy? CFTC zmienia zdanie

Rostin Benham – przewodniczący Commodities and Futures Trading Commission (CFTC) – wycofał się z wcześniejszych twierdzeń, że ether (ETH) i inne altcoiny powinny podlegać jurysdykcji jego agencji. Mówiąc o przyszłej regulacji kryptowalut po bankructwie FTX, zasugerował, że tylko bitcoin powinien być postrzegany jako towar.

Czytaj więcej: Ethereum to papier wartościowy? CFTC zmienia zdanie


Protokół Ankr zhackowany na 15 mln USD

Hakerzy zaatakowali protokół DeFi Ankr i wyemitowali ogromną liczbę tokenów aBNBc. Cena syntetycznego aktywa użytego w stakingu spadła do zera.

Zespół projektu potwierdził incydent i zapewnił użytkowników, że ich środki są bezpieczne. Obiecał ponowny listing aBNBc i zwrot strat na podstawie snapshotu kont.

Według PeckShield, haker osiągnął zysk w wysokości ~15 milionów dolarów, wykupując aBNBc poprzez protokół Helio za pomocą stablecoina HAY. Cena powiązanego z dolarem „stablecoina” spadła w tym momencie o 61%.

Czytaj więcej: Protokół Ankr zhackowany na 15 mln USD


Lionel Messi twarzą giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut Bitget ogłosiła serię działań marketingowych z udziałem Lionela Messiego. Pierwszy filmik, The Perfect 10/10, w którym wystąpił argentyński piłkarz, uzyskał 3,4 mln wyświetleń na Youtube. Po rozpoczęciu mundialu Bitget opublikował drugi filmik – #Makeitcount – i zapowiedział serię konkursów z nagrodami do 1 mln BGB, a także pamiątkami z autografami Messiego.

Czytaj więcej: Bitget rozpoczyna wspólną kampanię reklamową z Lionelem Messim


Apple zmusiło Coinbase do wyłączenia obsługi NFT w aplikacji iOS

Coinbase Wallet nie obsługuje transferów niewymiennych tokenów w swojej aplikacji portfelowej na iOS. Wszystko dlatego, że Apple domaga się 30% prowizji od opłat za gaz pobieranych podczas transferów NFT. Problem polega na tym, że jest to technicznie nie wykonalne.

Czytaj więcej: Apple zmusiło Coinbase do wyłączenia obsługi NFT w aplikacji iOS


Binance zatrudnia firmę audytorską, z której korzystał Trump

Binance korzysta z usług firmy audytorskiej Mazar, która wcześniej pracowała dla byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa (i brała udział w sprawie dotyczącej potencjalnych nieprawidłowości w jego raportach finansowych). Giełda podaje, że zatrudniając spółkę chce promować większą przejrzystość i zapewnić inwestorów, że ich tokeny są pokryte rezerwami.

Czytaj więcej: Binance zatrudnia firmę audytorską, z której korzystał Trump


DEX Trader Joe dodaje wsparcie dla Arbitrum

Oparta na Avalanche zdecentralizowana giełda (DEX) Trader Joe dodała wsparcie dla sieci warstwy 2 Ethereum – Arbitrum. Początkowo funkcjonalność DEX w nowej sieci będzie ograniczona: użytkownicy nie będą mieli dostępu do natywnego tokena platformy JOE, usługi kredytowej Banker Joe oraz rynku NFT.


Ukraiński krypto regulator nawiązał współpracę z audytorami Ernst&Young

Rada doradcza ds. regulacji aktywów wirtualnych na Ukrainie określiła dalsze kroki w celu poprawy jakości odpowiednich przepisów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Krajowej Giełdy Papierów Wartościowych, Kancelarii Prezydenta, NBU i innych agencji rządowych, a także eksperci rynkowi.

Omówili opracowane już zmiany w ustawie “O aktywach wirtualnych” dotyczące zakresu stosowania i definicji pojęć, a także pojęcia opodatkowania.

Ruslan Magomedov, szef NCSSM, powiedział, że regulator współpracuje z Ernst&Young w celu wdrożenia europejskich standardów na podobieństwo MiCA na ukraińskim rynku wirtualnych aktywów. –> źródło: Forklog


KuCoin szokuje wysokością APR w produkcie Dual Investment

Usługa Bitcoin Dual Investment Earn od giełdy KuCoin, reklamuje się potencjalnym APR (rocznym zyskiem procentowym) w wysokości 233,15% dla Ethereum, 253,28% dla Bitcoin i 100% dla depozytów Tether. Oferta wywołała duże zamieszanie i spotkała z krytyką oraz zaniepokojeniem ze strony wielu użytkowników Twittera, którzy zaczęli obawiać się o kondycję finansową KuCoina. Wyrażono obawy, że oferta jest zbyt dobra by była prawdziwa lub przypomina piramidę finansową, a nie uczciwy produkt.

Prawda jest jednak taka, że Bitcoin Dual Investment Earn to usługa obarczona wysokim ryzykiem inwestycyjnym i wspominane 250% zysku, nie spotka na pewno każdego, kto z niej skorzysta. –> źródło: Decrypt


Hashrate bitcoina nadal spada – górnicy kapitulują?

7-dniowy średni hashrate wydobycia BTC zalicza mocne spadki. W ostatni tygodniu zmniejszył się o 10%. Trend widoczny na poniższym wykresie, wskazuje na to, że wielu górników porzuca koparki. Gdy trudność wydobycia osiąga ATH, a kurs bitcoina pozostaje poniżej oczekiwań, wiele spółek górniczych może być także zmuszonych do upłynniania swoich rezerw. –> źródło: Bitcoinist

Hashrate w sieci BTC - ostatnie pół roku
Hashrate w sieci BTC – ostatnie pół roku

Aktywność w sieci Solana przymiera

Dzienny wolumen obrotu w sieci SOL obniżył się w listopadzie o 25% i wynosi aktualnie ok. 220 mln dolarów. Cena Solany spadła w ostatnim miesiącu z górki na poziomie 38,79 USD do 13,5 USD, co czyni tę kryptowalutę jednym z największych przegranych upadku FTX. –> źródło: Be[In]Crypto

Wolumen SOL
Wolumen SOL – ostatni miesiąc
sytuacja na rynku kryptowalut 2.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.