Ethereum to papier wartościowy? CFTC zmienia zdanie | Wiadomości | CrypS.

Ethereum to papier wartościowy? CFTC zmienia zdanie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cftc

Rostin Benham – przewodniczący Commodities and Futures Trading Commission (CFTC) – wycofał się z wcześniejszych twierdzeń, że ether (ETH) i inne altcoiny powinny podlegać jurysdykcji jego agencji. Mówiąc o przyszłej regulacji kryptowalut po bankructwie FTX, zasugerował, że tylko bitcoin powinien być postrzegany jako towar.


Jak donosi magazyn Fortune, prezes wyłożył swoje przemyślenia podczas wydarzenia kryptowalutowego organizowanego przez Uniwersytet Princeton w środę. Miejsce, które kiedyś zostało przydzielone byłemu szefowi FTX – Samowi Bankman-Friedowi (SBF), zostało zamiast tego wypełnione przez panel zatytułowany “The Demise of FTX and Other Crypto Entities: Lessons Learned”.

Według Benhama, jego agencja spędziła “dziesiątki tysięcy” godzin na rozmowach z FTX. Chodziło o umożliwienie giełdzie pozwalania klientom handlować pieniędzmi pożyczonymi bezpośrednio od firmy, a nie za pośrednictwem brokera.

CFTC była również w kolejce do zwiększenia budżetu i nadzoru poprzez Digital Commodities Consumer Protection Act (DCCPA). Ustawa, zaproponowana w sierpniu i wspierana przez SBF, rozszerzyłaby uprawnienia CFTC do regulowania rynków “cyfrowych towarów”, klasyfikowania kryptowalut i wyraźnego określenia bitcoina i etheru jako towarów.

Benham był optymistycznie nastawiony do ustawy we wrześniu, nazywając ją “ogromnym krokiem naprzód”. Zeznając wówczas przed Senatem powiedział:

Wiele aktywów cyfrowych to towary. Jak uznano w DCCPA, wiedza i doświadczenie CFTC sprawiają, że jest to właściwy regulator dla rynku towarowego aktywów cyfrowych.

Zmiana zdania

Przewodniczący utrzymywał to stanowisko jeszcze w zeszłym miesiącu. Stwierdził, że nie zgadza się z przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Garrym Genslerem w tej sprawie. Jednak jego ostatnie twierdzenia wydają się stawiać go w jednym szeregu ze stanowiskiem szefa SEC. Uważa on, że tylko bitcoin może być wyraźnie określony jako towar.

Gensler wielokrotnie twierdził, że zdecydowana większość aktywów cyfrowych – w tym stablecoiny – są prawdopodobnie papierami wartościowymi. 

cftcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.