Apple zmusiło Coinbase do wyłączenia obsługi NFT w aplikacji

Apple zmusiło Coinbase do wyłączenia obsługi NFT w aplikacji na iOS

Autor: Anna Sutowicz
apple i nft

Coinbase Wallet wyłącza transfery niewymiennych tokenów (NFT) w swojej aplikacji na iOS, ponieważ gigant technologiczny Apple chce pobierać od niej 30% opłat za transakcje.


Klienci korzystający z Apple Inc iOS nie będą już mogli wysyłać niewymiennych tokenów (NFT) do portfela Coinbase Wallet. Spór pomiędzy Coinbase i Apple to najnowszy epizod w wielomiesięcznej sadze pomiędzy producentem iPhone’a i zwolennikami niewymiennych tokenów. Apple chce pobierać 30 % opłat od wszystkich transakcji finansowych w aplikacjach na jego urządzeniach, w tym gazu, stanowiącego opłatę za transfery NFT w sieci Ethereum.

Być może zauważyłeś, że nie możesz już przesyłać NFT w aplikacji Coinbase Wallet na iOS. Dzieje się tak dlatego, że Apple zablokował najnowszą wersję naszej aplikacji, dopóki nie wyłączymy tej funkcji. Apple twierdzi, że gaz wymagany do transakcji musi być kierowany przez ich wewnętrzny system zakupów i podlegać opłacie w wysokości 30%. Dla tych, którzy rozumieją, jak działa blockchain, jasne jest, że nie jest to możliwe. Ich system kupowania nie obsługuje kryptowalut i nie możemy spełnić tego wymogu, nawet gdybyśmy próbowali to zrobić – poinformował Coinbase.

Coinbase wzywa Apple do rozmów

Giełda Coinbase wezwała Apple do komunikacji w sprawie wszelkich problemów. Napisała także, że nie byłaby w stanie spełnić wymogu, nawet gdyby próbowała, ponieważ zastrzeżony system zakupów w aplikacji Appla nie obsługuje kryptowalut. Akceptuje wyłącznie płatności fiducjarne.

Dyrektor prawny Coinbase Paul Grewel w odpowiedzi na decyzję Apple zatweetował wczoraj:

Kiedy ktoś narzuca zasady, których nie można przestrzegać, powinieneś zapytać, dlaczego.

Dotychczas Apple nie udzieliło komentarza w sprawie.

apple i nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.