Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.11.2022]

Redakcja
podsumowanie 11.18.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 listopada


Spis treści:


Czy amerykańscy regulatorzy mają powiązania z FTX? Bahamy przejmują aktywa upadłej giełdy

Kilku byłych amerykańskich regulatorów, w tym komisarzy Commodity Futures Trading Commission (CFTC), objęło później stanowiska w FTX. To niewątpliwie wzbudza pewne podejrzenia. Chociaż zatrudnianie byłych pracowników CFTC jest legalne, nominacje wzbudziły wątpliwości po całkowitym upadku FTX.

Co więcej, okazuje się, że Securities Commission of The Bahamas (SCB) w dniu 12 listopada nakazała przeniesienie wszystkich cyfrowych aktywów FTX Digital Markets (FDM) do cyfrowego portfela należącego do komisji. SCB uzasadniła posunięcie stwierdzeniem, że „pilne tymczasowe działania regulacyjne były konieczne, aby chronić interesy klientów i wierzycieli FDM”.

Czytaj więcej: Czy amerykańscy regulatorzy mają powiązania z FTX? Bahamy przejmują aktywa upadłej giełdy


SBF powinien przestać tweetować i naprawić swoje błędy – mówi CZ

Changpeng Zhao – CEO wiodącej na świecie giełdy kryptowalut Binance – poradził Samowi Bankmanowi-Friedowi, aby ten powstrzymał się od publikowania mylących wiadomości na Twitterze i zamiast tego skupił się na swoich kolosalnych problemach z FTX.

W jednym ze swoich komunikatów SBF odniósł się do tajemniczego „sparingpartnera”, który mógł odegrać rolę w upadku giełdy. Niektórzy szacowali, że może to być Zhao. Ten drugi stwierdził, że tylko „psychopata” mógłby wymyślić taki tweet. Dodał, że branża nie jest „meczem bokserskim”, a Binance nigdy nie postrzegał żadnego ze swoich konkurentów w ten sposób.

Czytaj więcej: SBF powinien przestać tweetować i naprawić swoje błędy – mówi CZ


Współzałożyciel piramidy Finiko zatrzymany w ZEA

Zygmunt Zygmuntowicz, współtwórca piramidy finansowej Finiko, został zatrzymany 6 września w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Informacje te potwierdziła rosyjska Prokuratura Generalna. Biuro wysłało już wniosek o ekstradycję Zygmunta – jest on oskarżony o oszustwo i udział w grupie przestępczej.

Czytaj więcej: Współzałożyciel piramidy Finiko zatrzymany w ZEA


Justin Bieber kupił NFT Bored Ape za 1,3 mln USD. Dziś kosztuje 71 000 USD

W ostatnich tygodniach Bored Ape Yacht Club NFT tracą na wartości. Idol nastolatków Justin Bieber kupił na początku tego roku niewymienny token Bored Ape za 1,3 mln USD. Według danych NFT Price Floor, w chwili pisania tego tekstu jego przedmiot kolekcjonerski jest wart 59 ETH, tj. zaledwie 71 000 USD.

Bored Ape Yacht Club to kolekcjonerskie NFT, które zostały wydane w kwietniu 2021 roku. Kolekcja szybko stała się symbolem statusu celebrytów.

Czytaj więcej: Justin Bieber kupił NFT Bored Ape za 1,3 mln USD. Dziś kosztuje 71 000 USD


SBF otrzymał 1 mld USD osobistej pożyczki od Alameda Research

Nowy wniosek o upadłość złożony przez głównego restrukturyzatora FTX, Johna Raya III wskazuje, że Sam Bankman-Fried otrzymał 1 mld USD pożyczki od firm silosowych związanych z FTX. Pożyczkę od firmy otrzymał również dyrektor inżynierii FTX Nishad Singh. Zdaniem Ray’a, FTX Group naruszyła zasady rachunkowości finansowej.

Czytaj więcej: SBF otrzymał 1 mld USD osobistej pożyczki od Alameda Research


Gang ransomware Hive wyłudził 100 mln USD w bitcoinie w 1,5 roku

FBI przedstawiło statystyki dotyczące niesławnego gangu ransomware Hive. Przez 1,5 roku swojej działalności cyberprzestępcy spod tego szyldu zaatakowali ponad 1300 organizacji publicznych i firm, wymuszając na nich zapłatę 100 mln USD okupu w bitcoinach.

Czytaj więcej: Gang ransomware Hive wyłudził 100 mln USD


Eksperci CertiK ujawniają czarny rynek KYC

Oszuści kryptowalutowi mają dostęp do “taniego i przystępnego” czarnego rynku, którego uczestnicy chętnie poddają się weryfikacji tożsamości w ramach procedur KYC dla nich. Tak wynika z ustaleń firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem – CertiK.


Binance potwierdził rozmowy z regulatorami na temat swojej roli w upadku FTX

Regulatorzy w wielu krajach wysłali zapytania do Binance o jego udział w upadku FTX. Rzecznik giełdy kryptowalutowej potwierdził tę informację dla The Block. Decrypt donosi, że brytyjscy prawodawcy chcą, żeby Binance dostarczył im swoją wewnętrzną korespondencję dotyczącą upadku FTX.


Deweloper Cardano, Emurgo, wyemituje własny stablecoin

Zgodnie z zapowiedziami Emurgo tokeny USDA maja zadebiutować do końca I kwartału 2023 roku. Pierwszy stablecoin w sieci Cardano będzie powiązany z amerykańskim dolarem i zabezpieczony tradycyjnymi aktywami.  –> źródło: The Block

podsumowanie 11.18.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.