Justin Bieber traci na Bored Ape NFT ponad milion dolarów

Justin Bieber kupił NFT Bored Ape za 1,3 mln USD. Dziś kosztuje 71 000 USD

Anna Sutowicz
Justin Bieber kupił NFT Bored Ape za 1,3 mln USD. Dziś kosztuje 69 000 USD

Justin Bieber zapłacił 1,3 miliona dolarów za NFT z kolekcji Bored Ape Yacht Club. Wartość jego inwestycji w dolarach zmniejszyła się o ponad 90%.


Bieber traci na NFT Bored Ape

W tym miesiącu NFT Bored Ape Yacht Club tracą na wartości. Kanadyjski piosenkarz i idol nastolatków, Justin Bieber kupił w styczniu 2022 niewymienny token z tej kolekcji za 1,3 miliona dolarów. Obecnie wartość jego inwestycji w dolarach zmniejszyła się o ponad 90%. Według danych NFT Price Floor, w momencie pisania tekstu jego przedmiot kolekcjonerski jest wart 59 ETH, czyli zaledwie 71 000 USD.

Po zakupie niewymiennego tokena muzyk zamieścił zdjęcie małpy na swoim Instagramie. Został wówczas skrytykowany za przepłacenie za swój BAYC NFT, który ma wiele wspólnych cech z innymi obrazkami. W kolekcji znajduje się dużo małp z bardziej unikalnymi atrybutami, które często osiągają znacznie wyższe ceny na rynkach wtórnych.

Bieber posiada także NFT z kolekcji CLONE X – X TAKASHI MURAKAMI, Mutant Ape Yacht Club, Doodles, World of Women i LIVES of LALISA.

Co to Bored Ape Yacht Club?

Bored Ape Yacht Club to kolekcjonerskie NFT stworzone przez Yuga Labs. Zostały wydane w kwietniu ubiegłego roku. Kolekcja szybko stała się popularna wśród celebrytów stając się symbolem przynależności do elitarnego klubu. Projekt składa się z 10 000 unikalnych przedmiotów cyfrowych wybitych na blockchainie Ethereum. Bored Ape Yacht Club wraz z CryptoPunks należą do najbardziej popularnych cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich w formacie NFT na Ethereum.

Oprócz Justina Biebera, wśród znanych celebrytów, którzy posiadają BAYC NFT jest m.in. gospodarz telewizyjny Jimmy Fallon, aktorka Gwyneth Paltrow i celebrytka Paris Hilton. Niektórzy nawet używali swoich małp do tworzenia produktów, restauracji tematycznych, występów na żywo. Poza tym, posiadanie małpy daje posiadaczom dostęp do ekskluzywnego serwera Discord.

Justin Bieber kupił NFT Bored Ape za 1,3 mln USD. Dziś kosztuje 69 000 USDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.