Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.08.2023]

Kursy kryptowalut 16.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Coinbase ze zgodą na kontrakty futures dla BTC i ETH

Dowodzona przez Briana Armstronga giełda kryptowalut przekazała przełomowe wieści. Otóż udało się jej uzyskać kluczową zgodę od National Futures Association (NFA) na oferowanie kontraktów terminowych na bitcoina (BTC) i ether (ETH) w Stanach Zjednoczonych. Tak więc już niedługo inwestorzy instytucjonalni będą mogli wejść na rynek dwóch największych kryptowalut pod względem marketcapu. Jest to zdecydowanie naprawdę duży kamień milowy dla tej branży.

Czytaj więcej: Coinbase otrzymuje przełomową zgodę na kontrakty terminowe w USA!

Co z tym Shibarium? Kusama uchyla rąbka tajemnicy

Społeczność kryptowalut wyczekuje premiery blockchaina warstwy 2 sieci Shiba Inu, czyli Shibarium. Projekt ten ma stworzyć POWAŻNE (nie przypadkiem napisaliśmy to zdanie capslockiem) fundamenty tego ekosystemu. SHIB ma przestać być tylko śmiesznym memecoinem, a stać się poważnym projektem z solidnymi funkcjonalnościami. Teraz jego główny deweloper – Shytoshi Kusama – przemawiał podczas konferencji ETH w Toronto i zdradził nieco informacji.

Czytaj więcej: Dziś wystartuje Shibarium? Ważne przemówienie Kusamy podczas ETH Toronto

W marcu rynek altcoinów doświadczy zatrzęsienia

Za równo 7 miesięcy, w dniu 16 marca 2024 r., Arbitrum, czyli rozwiązanie skalujące warstwy 2 Ethereum wypuści na rynek ogromną partię tokenów ARB. Mówimy o ilości, której wartość przekracza 1 miliard dolarów patrząc na obecny kurs tego aktywa. Pojawia się pytanie, nie doprowadzi to do załamania się ceny ARB, aczkolwiek zachodzą i przesłanki, które mogą odbić się wzrostowo na jego cenie.

Czytaj więcej: Tokeny Arbitrum o wartości 1,2 miliarda dolarów niebawem zaleją rynek

Binance Connect zamknięte 

Największa giełda kryptowalut na świecie przekazała o zakończeniu funkcjonowania jednego ze swoich skrzydeł. Binance Connect stanowiło rampę pełniącą rolę dostawcy kryptowalutowej płynności i pomostu między sektorem kryptoaktywów a tradycyjnych finansów. Ten projekt od początku był narażony na różne problemy. Co zaważyło jednak o jego zamknięciu?

Czytaj więcej: Binance zamyka jedno ze swoich skrzydeł po 1,5 roku od jego startu

Donald Trump już nie uważa kryptowalut za głupie

Były prezydent Stanów Zjednoczonych i znany miliarder chyba przeprosił się już z cyfrowymi aktywami. Jeszcze dwa lata temu twierdził, że kryptowaluty są ”głupie” oraz ”bezwartościowe” i służą jedynie do celów przestępczych. W grudniu 2022 roku na rynek wypuścił jednak serię niewymiennych tokenów (NFT) przedstawiających go w różnych rolach. Ostatnio pojawił się także raport finansowy jednej z jego firm i okazało się, że były (a może i przyszły, bowiem ponownie startuje w przyszłorocznych wyborach w USA) prezydent posiada kilka milionów dolarów w cyfrowych aktywach. Jak do tego doszło?

Czytaj więcej: Donald Trump ma miliony dolarów w kryptowalutach

SEC ma tajemniczego sojusznika w sprawie przeciwko Ripple

Po raz kolejny już w mediach pojawia się wzmianka o anonimowym ”bankierze inwestycyjnym”, który wspiera amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w konflikcie sądowym z Ripple. Wcześniej człowiek ten wnioskował o to, by sędzia Analisa Torres wydała wyrok skazujący emitenta XRP na porażkę. Teraz ponownie udzielił się w sądzie za pośrednictwem jednego z prawników. Społeczność kryptowalut spekuluje kim może być ta postać. Wiele osób wskazuje na popularnego maksymalistę BTC.

Czytaj więcej: Tajemnicza postać wspiera SEC w sprawie przeciwko Ripple. Czy jej oświadczenie jest groźne dla XRP?

Linea wystartowała. Co oferuje sieć od ConsenSys?

Dziś wystartowała sieć skalująca Ethereum od firmy ConsenSys, czyli Linea. Nim trafiła oficjalnie do użytku publicznego, to zdążyła przetworzyć ponad trzy miliony transakcji i zgromadzić 26 milionów dolarów w etherze. Linea ma za zadanie obsługiwać wiele przypadków wykorzystania Web3. Dodatkowo niskie koszty przeprowadzanych za jej pośrednictwem transakcji oraz wysoka przepustowość mają doprowadzić do tego, że sieć będzie wyjątkowa użyteczna w aplikacjach zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Ledger łączy siły z PayPal

O firmie PayPal jest w ostatnim czasie dosyć głośno w środowisku kryptowalut. Najpierw firma ogłosiła wypuszczenie swojego stablecoina, następnie specjalnej platformy do przechowywania i transferowania cyfrowych aktywów, a teraz przełomowe, strategiczne partnerstwo. Jak dowiadujemy się, nowa kooperacja została nawiązana z dostawcą zewnętrznych portfeli sprzętowych – Ledger. Dzięki tej integracji, zweryfikowani użytkownicy PayPala (na razie tylko) w Stanach Zjednoczonych będą mogli kupować BTC, ETH, BCH oraz LTC bezpośrednio przez Ledger Live.

Źródło: Cointelegraph

Bankmana-Frieda faktycznie mogą pogrążyć zapiski Caroline Ellison

Prywatne zapiski byłej CEO Alameda Research okazały się mieczem obusiecznym dla SBFa. Zhańbiony przedsiębiorca liczył, że ich ujawnienie osłabi wiarygodność zeznań Caroline Ellison w sądzie, a okazało się, że zostaną one wykorzystane mocno na jego niekorzyść. Z tego, co wiadomo, to treść niektórych jej notatek stanowi solidne dowody na to, że to założyciel FTX od początku planował defraudację środków klientów i kombinował jak tylko się da działając mocno poza prawem.

Źródło: Cryptoslate

Kursy kryptowalut 16.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.