Tokeny Arbitrum o wartości 1,2 miliarda dolarów niebawem zaleją rynek | Wiadomości | CrypS.

Tokeny Arbitrum o wartości 1,2 miliarda dolarów niebawem zaleją rynek

arbitrum co to jest

16 marca 2024 r. rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Ethereum, Arbitrum, wypuści na rynek tokeny ARB o wartości ponad 1 miliarda USD. Zaleje nimi rynek kryptowalut. Czy doprowadzi to do spadków czy wzrostów na rynku ARB?


Arbitrum zaleje rynek tokenami

Już w marcu przyszłego roku rozpocznie się aż czteroletni okres stopniowego odmrażania natywnego zasobu tokena projektu Arbitrum. Protokół ten, który został zaprojektowany w celu oferowania użytkownikom skalowalnych i tanich smart kontraktów, wypuści na rynek aż 1,11 miliarda tokenów ARB o wartości 1,24 miliarda USD po bieżącym kursie rynkowym (wynosi on obecnie 1,12 USD za token). To aż 87% podaży tokena wynoszącej 1,275 miliarda. Dziś nadal ponad 5 miliardów tokenów ARB pozostaje zablokowanych w sieci.

Skąd pomysł, by środki były odmrażane stopniowo? Chodzi o to, by uniemożliwić wczesnym inwestorom lub członkom zespołu projektowego sprzedaż ich w dużych ilościach. To celowa metoda, która pozwala w ten sposób regulować podaż – odmrażać określoną liczbę tokenów natychmiast po ustalonym czasie. Odmrażanie kolejnych partii ma miejsce, jak wspomnieliśmy, etapami. W praktyce powinno to utrudnić nagłe obniżenie kursu ARB, co bywało wcześniej bolączką w czasie emisji tokenów w ramach ICO. Nierzadko inwestorzy, którzy kupowali coiny w przedsprzedaży, od razu je sprzedawali, co prowadziło do krachów.

Po 16 marca na rynek będą trafiały kolejne paczki tokenów – jedna co cztery tygodnie. I tak przez cztery lata.

Doprowadzi to do spadków czy wzrostów?

Ogólnie zrzucenie na rynek takiej ilości tokenów można uznać na niedźwiedzi ruch. Dzięki mechanizmowi, jaki opisaliśmy powyżej i który został zastosowany przez twórców, może uda się tego uniknąć. Wiele będzie jednak też zależało od sentymentu, jaki będzie panował w marcu 2024 r. Będzie to na ok. miesiąc przed halvingiem BTC, co powinno zapewnić inwestorom dobre humory. Możliwe, że w tym okresie Fed nie będzie już podnosił stóp proc., a może nawet je obniżał, co też będzie prowzrostowe.

Według źródła portalu TradingView, w chwili pisania tego artykułu 1 ARB kosztuje 1,12 USD, co oznacza spadek o 4% w ciągu miesiąca.

arbitrum co to jestreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.