Coinbase otrzymuje przełomową zgodę na kontrakty terminowe w USA! | Wiadomości | CrypS.

Coinbase otrzymuje przełomową zgodę na kontrakty terminowe w USA!

Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Popularna amerykańska giełda kryptowalut otrzymała pozwolenie od National Futures Association (NFA) na oferowanie kontraktów terminowych na bitcoina (BTC) i ether (ETH) w Stanach Zjednoczonych.


Platforma Coinbase jest w trakcie przygotowań do otwarcia handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty dla inwestorów instytucjonalnych z Stanach Zjednoczonych. 

Coinbase z przełomową wieścią

Znane przedsiębiorstwo kryptowalutowe poinformowało dziś (tj. 16 sierpnia br.) o tym, że może oficjalnie obsługiwać platformę Futures Commission Merchant (FCM) dzięki zgodzie otrzymanej od organizacji wyznaczonej przez CFTC.  

Uzyskane pozwolenie daje Coinbase możliwość oferowania amerykańskim klientom kontraktów terminowych na BTC i ETH za pośrednictwem regulowanej giełdy instrumentów pochodnych.

Coinbase podkreśla, iż dąży do tego, aby być bezpieczną i godną zaufania platformą kryptowalut. Najnowsze osiągnięcie potwierdza jej zaangażowanie w uzyskanie zgodności z przepisami obowiązującymi na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Nowa usługa będzie dostępna wkrótce

Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie internetowej dot. kontraktów terminowych, handel nimi nie będzie od razu dostępny dla klientów z USA. Mogą oni jednak już się zarejestrować, dołączając przy tym do listy oczekujących na pełne uruchomienie. 

W swoim ogłoszeniu giełda Briana Armstronga wspomniała o korzyściach, jakie niesie dostęp do kryptowalutowych instrumentów pochodnych. 

Możliwość handlu z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego daje klientom dźwignię finansową i dostęp do rynku kryptowalutowego przy mniejszych inwestycjach początkowych niż tradycyjny handel spot

–  zaznaczyła firma Coinbase.

Wspomniana giełda poinformowała o swoich planach związanych z uruchomieniem handlu kontraktami terminowymi na BTC i ETH na początku czerwca br. 

Aktualnie firma ta toczy wojnę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która pozwała ją o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci niektórych altcoinów. Regulator ten uderzył także w inne znane kryptowalutowe giełdy. 

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.