Donald Trump ma miliony dolarów w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump ma miliony dolarów w kryptowalutach

Trump NFT

Były prezydent USA – Donald Trump – posiada w etherze (ETH) aż 5 milionów USD, z czego zarobił aż 4,9 miliona USD z opłat licencyjnych pochodzących ze sprzedaży swoich NFT.


Donald Trump to wieloryb

Trump to niemal kryptowalutowy wieloryb. Chodzi oczywiście o jego oszczędności, jakie posiada zainwestowane w cyfrowych aktywach.

Polityk-biznesmen startuje obecnie w prawyborach prezydenckich z ramienia Partii Republikańskiej. Biorąc pod uwagę rozczarowującą kampanię jego największego rywala, Rona DeSantisa, można uznać, że będzie w 2024 r. ponownie reprezentował Republikanów w walce o Biały Dom. Szykuje się więc ponownie starcie Joe Biden vs. Trump.

Były (przyszły?) prezydent wzbudza znów spore zainteresowanie mediów. Te przyjrzały się bowiem jego oświadczeniu majątkowemu. Okazało się, że Trump posiada w kryptowalutowym portfelu ethery o wartości do 5 milionów USD. Zarobił 4,9 miliona USD na umowie licencyjnej dot. emisji jego NFT. Kontrakt ten zawarł z NFT INT LLC. Ta ostatnia przygotowała dwie kolekcje tokenów, które były powiązane z grafikami przedstawiającymi Trumpa w wielu rolach: kowboja, superbohatera, kierowcy rajdowego czy astronauty. Właściciele NFT mieli możliwość uczestniczenia w kolacji z byłym prezydentem.

Co ciekawe, wcześniejsze doniesienia prasowe sugerowały, że Trump posiada ethery o wartości od 250 000 do 500 000 USD.

Nie słuchaj, co mówią, patrz, co robią

Ten akapit tytułujemy tak nie bez powodu. Trump parokrotnie wypowiadał się o kryptowalutach w cierpkich słowach. Sugerował, że to narzędzia przestępców.

Nie jestem fanem bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna, są one praktycznie puste. Nieuregulowane aktywa kryptowalutowe mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania

– napisał w tweecie z 2019 r.

Jak widać, powyższe nie przeszkodziło mu zainwestować w ETH i stworzyć własną serię NFT.

Przypomnijmy, że w kryptowaluty inwestuje też Robert F. Kennedy Jr, który startuje w prawyborach w Partii Demokratycznej (ma małe szanse na sukces). Przyznał, że kupił 14 BTC – po 2 dla każdego swojego dziecka.

Trump NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.