Tajemnicza postać wspiera SEC w sprawie przeciwko Ripple. Czy jej oświadczenie jest groźne dla XRP? | Wiadomości | CrypS.

Tajemnicza postać wspiera SEC w sprawie przeciwko Ripple. Czy jej oświadczenie jest groźne dla XRP?

ripple-xrp

Anonimowy bankier zabierający głos w sprawie między Ripple Labs a SEC twierdzi, że ujawnienie jego tożsamości mogłoby doprowadzić do tego, iż byłby nękany. Amerykański regulator rynku papierów wartościowych popiera jego stanowisko.


Wspomniana anonimowość podsyca spekulacje wśród społeczności kryptowalut, a w szczególności zwolenników XRP na temat tożsamości bankiera inwestycyjnego, który w 2023 r. złożył deklarację poparcia dla wniosku SEC o wydanie wyroku w trybie uproszczonym.

Kolejne ingerencje “anonimowego bankiera”

Wspomniana osoba próbująca ingerować w sprawę między Ripple Labs a SEC, nie jest stroną sporu. Chce jednak zachować anonimowość, dlatego reprezentuje ją adwokat Andrew A. Kunsak z Sidley Austin LLP. Wczoraj (tj. 15 sierpnia br.) człowiek ten ponownie złożył pismo w sprawie nadzorowanej przez sędzię Analisę Torres

Należy przypomnieć, że już wcześniej ten sam anonimowy bankier składał swoją deklarację, w której to popierał SEC. Wówczas firma Ripple Labs sprzeciwiała się anonimowemu zgłoszeniu, nalegając na ujawnienie tożsamości. Kryptowalutowe przedsiębiorstwo zauważyło, iż składając deklarację, osoba ta weszła w sprawę z własnej woli. 

Wprowadzenie nowych uczestników postępowania sądowego, takich jak deklarujący bankier inwestycyjny, może wnieść świeże spojrzenie na sprawę, a tym samym wpłynąć na kształtowanie trajektorii tego sporu.

Potencjalni podejrzani

Społeczność wirtualnych walut wytypowała już kilka osobowości, które mogą być wspomnianym “anonimowym bankierem”. Jedna z najpopularniejszych teorii spiskowych głosi, iż może nim być Mike Novogratz z Galaxy Digital. Co ciekawe, przedsiębiorstwo, którym on zarządza odwróciło się od XRP po tym, gdy SEC podjął stanowcze kroki przeciwko Ripple. 

Głównym punktem sporu jest wciąż to, czy programowa sprzedaż XRP może zostać uznana za niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych. Należy przypomnieć, że w lipcu br. sędzia Analisa Torres orzekła, iż sprzedaż XRP w ręce inwestorów detalicznych nie stanowiła takiej oferty. SEC próbuje odwołać się od tego wyroku. Celem najnowszej deklaracji anonimowego bankiera jest ochrona interesariuszy w świetle zamiaru SEC dot. zakwestionowania decyzji Analisy Torres.

ripple-xrpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.