Binance zamyka jedno ze swoich skrzydeł po 1,5 roku od jego startu | Wiadomości | CrypS.

Binance zamyka jedno ze swoich skrzydeł po 1,5 roku od jego startu

binance warsztaty dla policji i prokuratury z polski

Binance Connect, czyli regulowana sekcja krypto od giełdy Binance, ogłosiła zakończenie działalności  w dniu 16 sierpnia. 


Co stoi za przyczyną podjętych przez giełdę kroków? 

Początki Binance Connect

Usługa, pierwotnie znana jako Bifinity, została uruchomiona 7 marca 2022 roku. Jak wiadomo, została zaprojektowana jako most między tradycyjnymi finansami a kryptowalutami, działając jako dostawca płatności FIAT-kryptowaluty. Na początku obsługiwała 50 cyfrowych aktywów i akceptowała tradycyjne metody płatności, w tym Visa i Mastercard. O zamknięciu projektu możemy przeczytać również na Twitterze: 

 

Powód zamknięcia

Decyzja o zakończeniu działalności tego projektu była podyktowana zaprzestaniem obsługi płatności kartą. Binance podkreśla, że regularnie przegląda swoje produkty i usługi, aby dostosować je do długoterminowej strategii. Przez lata Binance przekształciło się z samej giełdy w globalny ekosystem blockchaina z wieloma liniami biznesowymi. Niestety płatności kartą, a tym samym odrębny projekt giełdy nie podołał wymaganiom społeczności

Obawy regulacyjne

Kolejnym gwoździem do trumny tej inicjatywy był fakt, że Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wcześniej wyraził obawy dotyczące Bifinity udzielającego konwertowalnej pożyczki na kwotę 36 milionów dolarów dla firmy inwestycyjnej Eqonex notowanej na Nasdaq. FCA zwrócił uwagę na potencjalne problemy z właścicielstwem beneficjenta związanego z udziałem Binance Group w Eqonex. Niejasne transakcje doprowadziły do sytuacji w której projekt znalazł się na celowniku regulatorów. 

Konsekwencje dla branży krypto

Zamknięcie Binance Connect wywołało poruszenie w społeczności krypto, rodząc pytania o przyszłość zdecentralizowanych finansów (DeFi) oraz integrację tradycyjnych systemów finansowych z światem krypto. Ponadto – Binance obecnie stoi w obliczu wyzwań prawnych ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi w związku z zarzutami prowadzenia nieautoryzowanej giełdy w USA.

Powyższe spory prawne, a także niejasne transakcje nie poprawiają sytuacji giełdy. Jesteśmy świadkami tego, jak mocno rozwija się branża kryptowalut, jednak naciski regulacyjne i środki bezpieczeństwa stają się coraz bardziej kluczowe w tym aspekcie. Zamknięcie Binance Connect podkreśla znaczenie solidnej ramy regulacyjnej. Miejmy nadzieję, że zamknięcie pobocznego projektu nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie całej giełdy. 

binance warsztaty dla policji i prokuratury z polskireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.